aile yaşam döngüsü-bağlama aşaması

aile yaşam döngüsü içinde bir sonraki aşama kavrama olabilir. Eğer bağımsızlık aşamasında elde edilen bu tür güven olarak kullanılması nitelikleri, yeni bir aile ve yeni bir hayat yolu işlemek için yeteneğinizi keşfedebilirsiniz. biriyle samimi bir ilişki içinde olmak adaptasyonu ve ilişki kurma, bir evlilik ya da taahhüt birliğin bir süreç içeriyor olsa da, genellikle benzersiz becerileri gerektirir.

Geçmişte yapılan fikir veya beklentilerin bazıları bu aşamada gerçekçi olmadığını görebilirsiniz. ayarlama Bazı ortak alanlar şunlardır

Bu aşamada nihai hedefi tam başka bir kişi ile bir ilişki içine girmek mümkün olduğunda meydana geldiği, dayanışmayı sağlamaktır. Karşılıklı bağımlılık ayrıca hedeflerini paylaşmak gerektirir ve bazen kendi üzerinde başka ihtiyaçlarını yerleştirmek mümkün olduğunu. Eğer bağımlılık elde edebilirsiniz Ama önce, ilk bağımsızlık yüksek derecede olması gerekir.

Eğer kaplin öğrenmek ilişki becerileri gibi ebeveyn-çocuk, öğretmen-öğrenci, ya da hekim-hasta gibi diğer ilişkiler için bir temel olarak hizmet vermektedir.

Bir çift içinde, öğrenmek

Finans; Yaşam tarzı; Dinlenme etkinlikleri ya da hobileri; in-laws ile ilişkiler; Cinsellik ve cinsel uyumluluk; dostluklar; Kendi önce başka bir kişinin ihtiyaçlarını koymak.

Gelişmiş kişilerarası iletişim; Problem çözme yetenekleri; Ortak ruhsal ve duygusal gelişim hedefleri; ilişkilerde sınırları oluşturmak için nasıl; Ne zaman kendi üstünde diğer kişinin ihtiyaçlarını ya da önemini yerleştirmek için.