Bedel kilo kaybı planı – Başlarken

Yukarıdaki paneli kullanarak popüler 12 haftalık ücretsiz diyet ve egzersiz planımız olan kilo kaybı kılavuzunu indirin.

2 milyondan fazla kez indirilen plan, kilonuzu güvenle kaybetmenize yardımcı olmak ve onu uzak tutmak için tasarlandı.

Plan, her gün bir kalori parasına yapışarak, haftada 0,5 kg ila 1 kilo (1 lb ila 2 lb) arasında güvenli bir oranda kilo vermenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Çoğu erkek için, bu, günde en fazla 1.900 kcal kalori sınırına ve çoğu kadın için 1.400 kcal yapışması anlamına gelir.

Kilo verme planı özellikleri

Kalori limitine bağlı kalmayı zor bulursanız, kendi kişisel kilo kaybı kalorisi parasını elde etmek için BMI hesap makinesini kullanın.

Bir gün limitinizi aşarsanız endişelenmeyin: sadece sonraki günlerde kalori alımınızı azaltmanız gerektiği anlamına gelir.

Örneğin, bir kadınsanız ve Salı günü 1,700kcal’ınız varsa, bu 1,400 kcal’lık günlük kalorimetrenizden 300kcal fazla.

Yolda kalmak için, haftanın geri kalanında kalan kalorimetrenizden ekstra bir 300 kcal kesmeniz gerekecek.

Kalori ödeneği, kilo vermek için NICE rehberliğine dayanıyor ve ortalama kişi günlük kaloriyi 600kcal azaltacaktır.

Rehber haftalık sorunlar da dahil olmak üzere diyet, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite tavsiyesi dolu 12 haftalık bilgi paketi üzerinden sağlanır.

Haftalık paketler

Her bir bilgi kılavuzu, bir bakışta ne kadar iyi çalıştığınızı görebilmeniz için kalori, egzersiz ve kilo kaybınızı kaydetmenize yardımcı olacak bir gıda ve aktivite grafiği (örnek PDF, 545kb görüntüler) içerir.

 Grafiği çıkarın ve görebileceğiniz bir yere (buzdolabı veya mutfak dolabı gibi) yapıştırın ve her günün sonunda güncelleyin.

Daha sağlıklı bir diyete ek olarak, düzenli fiziksel aktivite kilo kaybı yolculuğunuzun önemli bir bileşenidir.

Ekstra kaloriyi yakmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda motive olacak ve genel sağlık ve refah seviyenizi artıracaktır.

Haftalık boyunca çalışırken, etkin hale gelmenize yardımcı olacak, günün her saatinde yavaş yavaş etkinlik kurmanın kolay yollarından, popüler Couch to 5K, 5K + ve Strength ve Flex podcast’lerine kadar birçok fikir ve yapılandırılmış programlar alacaksınız.

Başlamak

Aşağıdaki bağlantılar, planın ilk günden itibaren ihtiyaç duyacağınız araçları ve bilgileri sağlar. 1. Hafta’ı indirmeden önce, bir göz atmanız yeterlidir;

Bu kılavuz vücut kütle indeksi (BMI) 25 ve üzeri sağlıklı erişkinler tarafından kullanılmak üzere hazırlanmıştır. BMI sağlıklı ağırlık hesaplayıcısını kullanarak kilo vermeniz gerekip gerekmediğini öğrenin.

Çocuklar ve gençler veya hamile kadınlar için uygun değildir. Herhangi bir tıbbi durumdan muzdarip olmanız durumunda, başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Herhangi bir kilo verme programına başlamadan önce bir sağlık mesleği mensubu tavsiyesine başvurmanız önerilir.

* Choices kilo kaybı kılavuzu, Birleşik Krallık’ta kayıtlı diyetisyenleri temsil eden İngiliz Diyetetik Derneği’nden uzman diyetisyenlerin gözetim ve tavsiyesi altında geliştirilmiştir. British Dietetic Association’ın uzman bir grubu olan DOM İngiltere’de (Dietitians in Obesity Management) diyetisyenlere teşekkürler.

05/12 /

05/12 /

Bu plan benim için mi?

Kilo kaybı kılavuzunun haftalık yiyecek ve aktivite grafiğine bir örnek verin (PDF, 545kb)

12 haftalık diyet ve egzersiz planını da içeren sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacak kilo kaybı kaynakları

C25K planımız, kanepeden hemen herkesi alıp dokuz hafta içinde 5 km’yi geçecek şekilde tasarlanmıştır

Güç ve esneklik podcast serisi ve ücretsiz kişisel antrenör ol

Yemek ve aktivite grafiği

Kilo vermek

Kanepeye 5K ile devam edin

Mukavemet ve Esneklik