Bit biti yaşam tarzı ve ev ilaçları

Bir bit biti istila tedavisinde bir ilaç kullanmamayı tercih ederseniz, alternatif ev tedavisi düşünebilirsiniz. Bu tür tedavilerin etkinliğine dair hiçbir klinik delil bulunmamaktadır.

Islak saçların ince dişli bir tarakla taranması, biti ve bazı nikülleri kaldırabilir. Araştırma, bu yöntemin etkililiği üzerinde kesin değildir.

Yaş temizleme

Saç ıslak olmalı ve kılları yağlandırmak için saç kremi gibi bir şeyler eklemelisiniz. Bir oturum boyunca kafa derisinden başın sonuna kadar en az iki kez tarayın. İşlem birkaç haftada bir her 3-4 gün tekrarlanmalıdır – daha fazla bit bulunmadıktan sonra en az iki hafta.

Uçucu yağlar

Bu ürünlerin, FDA tarafından onaylanan uyuşturucular için kullanılan güvenlik, etkinlik ve üretim standartlarını karşılaması gerekmez.

Birçok ev eşyaları, bit biti enfestasyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bunun sebebi, bu ürünlerin biti mahrum bırakması ve havadaki yumurtaları kuluçka sağlamasıdır. Ürün saçlara uygulanır, bir duş başlığı ile kaplanır ve gece boyunca bırakılır. Bu amaçla kullanılan ürünler şunları içerir:

Kereviz veya benzin gibi yanıcı ürünler, asla bitini öldürmek veya suları temizlemek için kullanılmamalıdır.

Bit genellikle bir kafa derisinden beslenmeden bir gün geçmemekte ve yumurta kafa derisine yakın sıcaklıkta inkübe edilmezse hayatta kalmamaktadır. Bu nedenle, ev eşyalarında bitlerin hayatta kalma şansı azdır.

Boğucu ajanlar

Bir önlem olarak, etkilenen kişinin son iki günde kullandığı eşyaları temizleyebilirsiniz. Temizleme önerileri aşağıdakileri içermektedir

Kaçınılması gereken tehlikeli ürünler

Ev temizliği