burun disk pil – Konu genel bakış

(Aynı zamanda düğme pil denir) Disk piller yardımcıları, kameralar, hesap makineleri, ve bazı uzaktan kumandalı cihazlar işitme, saatler, oyuncaklar bulunur. Bu bataryalar arasında. (1.3 cm) 0.5 genellikle daha az, küçük, kolaylıkla burun içine sokulabilir.

sizin veya çocuğunuzun burun bir disk pil varsa, burun damlaları ya da herhangi bir tür spreyler kullanmayın. Bu pil daha çabuk paslanmasına neden olabilir.

Burun bloke olduğundan çocuğun kendi ağzından nefes var, burun bir disk pili çıkarın ve aşağıdakileri deneyin için

disk pili çıkarın mümkün değilse, derhal doktorunuza başvurun. Eğer doktorunuza başvurun mümkün değilse, en yakın hastanenin acil servisine gidin.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.

kapalı Pil olmadan burun yan çimdik ve çocuk engellenen yan dışarı üflemek için deneyin. çocuğun kendi burnun zorla birkaç kez darbe var; Pil burnundan kısmen ise, parmaklarınızla veya küt burunlu cımbız ile kaldırmak mümkün olabilir. burun içine uzağa itmek için dikkatli olun. çocuk direnir veya pili çıkarmaya çalışmayın yok hala tutmak mümkün değilse; Pil kaldırıldıktan sonra, burun bazı küçük kanama meydana gelebilir. Bu genellikle ciddi değildir ve sıkıca 10 dakika boyunca kapamak burun kısma durdurulmalıdır. burun kanaması durdurmak için nasıl bakın.