D-ksiloz emme testi

D-ksiloz emilim test ölçüleri kan veya idrar numunesinde D-ksiloz, şeker bir Çeşidi seviyesi. Bu test yiyeceklerdeki besinleri absorbe gelen ince bağırsak engellemek sorunları teşhis yardımcı olmak için yapılır.

malabsorpsiyon sendromu gibi kronik ishal, kilo kaybı ve halsizlik gibi belirtiler, neden olup olmadığını görmek için kontrol edin. malabsorpsiyon sendromu olan bir kişi kan dolaşımına bağırsak besinler, vitaminler, mineraller ve absorbe edemez; Çocuk yeterli yemek yeme gibi görünüyor, özellikle kilo bir çocuğun başarısızlık nedeninin bulun.

D-ksiloz için bir test yapılır

D-ksiloz testi 24 saat önce, pentoz, D-ksiloz benzer bir şeker yüksek gıdalar yemiyorum. Bu besinler meyve, reçel, jöle ve hamur işleri yer alıyor.

Aspirin ve indometasin gibi ilaçlar D-ksiloz testi sonuçları ile karışabilir. Bu nedenle, doktorunuz geçici olarak test öncesi bu ilaçları durdurmak için talimat verebilir.

yemek veya bu testi yaptırmadan önce 8 ila 12 saat süreyle su hariç hiçbir şey içmeyin. daha genç 9 yaşında çocukların yemek veya test öncesi 4 saat boyunca su hariç hiçbir şey içmemelidir.

Bir D-ksiloz testi uzun bir zaman alabilir. Tür okumak için bir kitap olarak, beklerken sessizce yapabileceği bir şey getirmek için iyi bir fikir olabilir.

Eğer nasıl yapılacağını testi, riskleri, ya da ne sonuç anlamına gelecektir ihtiyacı konusunda sahip olduğunuz herhangi bir endişeleri konusunda doktorunuzla konuşun. (PDF dokümanı nedir?) Eğer bu testin önemini anlamak tıbbi test bilgi formunu doldurarak yardımcı olmak.

Bir D-ksiloz çözeltisi içki önce ve sonra idrar ve kan örneklerinin D-ksiloz miktarı ölçülür. Testi başlatmak için, günün ilk idrar örneği ve kan numunesi toplanır.