dalak büyümesi: nedenleri, belirtileri ve tedavileri

Ne dalak ve ne bir dalak büyümesi (splenomegali) sebep olur?

Gıda ilaç olabilir mi? Bazen evet. Ne yemek önlenmesi veya bazı sağlık sorunları, özellikle kronik kabızlık tersine son derece etkili olabilir, son yıllarda net oluyor; Kabızlık bir belirti değil, bir hastalıktır. Eğer kronik kabızlık için güvenli ve etkili uzun süreli rahatlama istiyorsanız, size bakkal raflarında dışında herhangi bir yere bakmanıza gerek yok. doğal olarak – gıdalar ve bitki bazlı elyaf ürünlerin yüzlerce kabızlık rahatlatmak için kullanılabilir.

dalak üretilen beyaz kan hücreleri, kan içinden geçerken kandan bunları kaldırmayı, bakteri, ölü dokuyu ve yabancı madde yutmak. Dalak, aynı zamanda sağlıklı kırmızı ve beyaz kan hücreleri ve trombosit korur; Trombositler kan pıhtısı yardımcı olur. dalak kan anormal kan hücrelerini kaldırarak, kan süzer.

Bir dalak yumruk büyüklüğünde normalde. Bir doktor genellikle sınav sırasında hissediyorum olamaz. Ama hastalık bu kabarma ve birçok kez normal boyut hale gelmesine neden olabilir. dalak birçok işlev söz konusu olduğundan, birçok koşulları etkileyebilir.

Bir dalak büyümesi her zaman bir sorun belirtisi değildir. Bir dalak genişlemiş olur, olsa da, sık sık onun işini yapıyor demektir ama aşırı hale gelmiştir. Örneğin, bazen dalak çıkarılması ve kan hücreleri yok etmede aşırı olduğunu. Bu hipersplenizm olarak adlandırılır. Çok sayıda trombosit ve diğer kan bozuklukları ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı olabilir.

Büyütülmüş dalak anormal kan hücreleri, lenf sistemi, ya da diğer şartlar ile ilgili sorunlar ile karakterize enfeksiyonlar, siroz ve diğer karaciğer hastalıkları, kan hastalıkları neden olabilir.

İşte dalak büyümesi bazı yaygın nedenleri şunlardır

enfeksiyonlar

Kanser

dalak büyümesi diğer nedenleri şunlardır