de Quervain: bilek ve başparmak tendon ağrısı için semptom ve tedavileri

De Quervain hastalığı bileğine uzanan başparmak tendonların bir acı iltihabıdır. şişmiş tendonlar ve kaplamaları onlar geçtiği dar bir tünel karşı ovmak. Bu başparmak tabanındaki ve alt koluna ağrıya neden olur.

Özdeğerlendirme: All You Romatoid Artrit Yönetilir Can yapıyorsun?

Birisi bu hastalığa sahip neden Doktorlar genellikle bilmiyorum. Çünkü aşırı, başparmak doğrudan darbe, tekrarlayan açgözlü ve romatoid artrit gibi bazı enflamatuar durumların meydana gelebilir. Bahçecilik, raket sporları, ve bazı işyeri görevleri daha kötü hale getirebilir.

Herkes Quervain en de alabilirsiniz, ancak daha sık erkeklerden daha kadınlara sekiz ila 10 kez etkiler. Sadece gebelik sonra zaman meydana gelebilir.

doğrudan iki başparmak tendonların üzerinde başparmak sırttaki ağrı, de Quervain en yaygındır.

durum yavaş yavaş gerçekleşmesi veya aniden başlayabilir. Her iki durumda da, ağrı başparmak içine veya önkol kadar seyahat edebilir.

Özellikle kısma ya da bir şeyler açgözlü zaman başparmağınızı hareket sert ve ağrılı olabilir. Bazı insanlar da başparmak tabanındaki bilek tarafında şişlik ve ağrı var. Eğer başparmak veya bileğinizi hareket ettirdiğinizde ağrı kötüleşebilir.

Muhtemelen “Finkelstein testi.” Alırsınız Doktorunuz avuç yerleştirilen başparmak ile bir yumruk yapmak isteyecektir. bilek dışarıya doğru büküldüğünde, şişmiş tendonlar sıkı uzayda çekilmiş ve gerilir. Bu hareketin acı ise, de Quervain hastalığı olabilir.

4 ila 6 hafta yine etkilenen alan firma tutun ve için doktorunuz büyük olasılıkla bir atel günde 24 saat giymek tavsiye eder. Ayrıca durumu kötüleşir şey yapıyor durdurmak gerekir.

Sen inflamasyonu azaltmak için bölgeyi buz olabilir. Semptomlar devam ederse, doktorunuz, naproksen ya da ibuprofen gibi anti-inflamatuar ilaç verebilir, ya da ağrı ve şişlik frenlemek için steroid alan enjekte edebilir.

Bu tedaviler yardımcı olmazsa, doktorunuz ameliyat önerebilir. Tendon düzgün hareket böylece işlem tendon sıkı örtüsünü serbest olacaktır. Bu daha sonra eve gitmek anlamına gelir ayaktan prosedür var. Doktorunuz başparmak ve el bileği güçlendirmek için bir egzersiz programı önerecektir.

Kurtarma kere yaş, genel sağlık, ve ne kadar belirtiler yaşadım bağlı olarak değişir.

senin hastalık yavaş yavaş gelişti ise, onu tedavi etmek için sık sık zor. Bu yüzden yardım almak için uzun sürebilir.