de Quervain – Konu genel bakış

Ayrıca De Quervain denilen De Quervain ( “Yaa-kair-Vanz” demek) tenosinovit, başparmak alt ve bilek zarar yan kılan bir sorundur. Eğer Quervain en de zaman, parmaklarınız uzak başparmak hareket olur ropey lif (tendon) şişer. de Quervain en bir resme bakın.

İnsanlar zarar zaman Quervain en de olsun ya da çok fazla başparmağını ya da bilek kullanabilirsiniz. bileğinizi ve başparmak gerek ortak faaliyetler soruna neden olabilir. Quervain de neden olabilir bazı faaliyetler

Hamileyseniz veya diyabet ya da romatoid artrit varsa, Quervain en de almak için daha fazla muhtemeldir. erkeklerden daha fazla kadın Quervain en de var. Herhangi bir yaşta hastalığa alabilirsiniz. Quervain de var Çoğu kişi 30 ve 50 yaşları arasındaki kadınlar oluşturuyor.

Eğer bilek büküm yaparken De Quervain en ağrıya neden olabilir. Eğer başparmak ve parmaklar arasındaki şeyler kapmak takdirde de ağrı olabilir. onlar bilek veya başparmak taşıdığınızda Birçok kişi bir gıcırtı, çatırtı, çıtçıt, ya da gıcırtı gibi komik bir ses duyarsınız.

başparmak veya bilek tarafında alt ayrıca boğaz veya şişmiş olabilir. Bu zor baş parmağınızı veya bilek hareket yapabilirsiniz. başparmak ve işaret parmağı arka da uyuşukluk olabilir. Bazen de Quervain bileğini başparmak tarafında küçük bir şişlik neden olabilir. Eğer tedavi almak istemiyorsanız, ağrı başparmak içine aşağı önkol kadar yayılabilir ya da olabilir.

Doktorunuz başparmak tabanı etrafında şişlik, hassasiyet veya uyuşma için kontrol edecektir. Orada da çatırtı ya da başparmak taşıdığınızda haşhaş olabilir.

Doktorunuz veya Quervain en de tanımlanmasına yardımcı olması için Finkelstein testi kullanmayınız olmayabilir. Bu testi yapmak için, içinde başparmak ile bir yumruk yapmak. Sonra küçük parmak doğru dışa bileğinizi bükün. Eğer, bileğinizin başparmak tarafında ağrı hissederseniz o zaman büyük olasılıkla Quervain en de var.

Finkelstein testi Böyle başparmak veya kavşak sendromu alt artrit gibi, farklı bir sorun yok emin olmak için yapılır. Bu sorunların her ikisi de Quervain en el ve bileğin aynı alanı etkileyebilir.

ıslak giysileri dışarı sıkma; Darbe; Kayak yapma; Örme; , Süt bir sürahi gibi ağır nesneleri kaldırma soba kapalı bir tavada alarak, ya da bir beşik dışında bir bebek kaldırma.