Depresyon: Fiziksel belirtilerin tanınması

depresyon Eğilimler

Çoğumuz depresyon duygusal belirtileri hakkında biliyorum. Ama depresyonu olan birçok kişi de kronik ağrı ya da diğer fiziksel belirtileri ile yaşıyor.

Bir yavru kedi mırıltısı veya depresyon bir köpeğin sallayarak kuyruk yardım Olabilir? Olabilir; Evcil hayvan depresyon insanlara çok yararlı olabilir koşulsuz sevgi sunuyoruz “Ian Cook, MD, UCLA Depresyon Araştırma ve Klinik Programı bir psikiyatrist ve yönetmen diyor Çalışmalar hayvanların gerginliği azaltmak ve ruh geliştirmek olduğunu göstermektedir tedavi ile birlikte. , evcil hafif olan bazı insanlar depresyon depresif iseniz, burada hayvan nasıl yardımcı olabileceğini bir özet. iyi hissediyorum orta yardımcı olabilir ….

herhangi bir fiziksel belirtiler hakkında doktorunuza söyleyin: kendi başlarına uzakta gidersiniz düşünmeyin.

Bazen, depresyon tedavisinde – terapi ya da ilaç veya her ikisi ile – fiziksel belirtiler kadar açık olacak. depresyon “çimdik” kimyasallar sinir hücresi ağlarının kullanım İlaçlar, iletişim onları daha verimli iş yapma. Böyle Cymbalta, Effexor’un ve Elavil veya Norpramin gibi eski trisiklik antidepresanlar gibi bazı antidepresanlar, çok kronik ağrı ile yardımcı olabilir.

Ama aynı zamanda başka bir şey gerekebilir. dinlenmek ve iyi uyuyabilir Örneğin, doktorunuz uykusuzluk için bir anti-anksiyete ya da uyku yardımı ilaç önerebilir.

Ağrı ve depresyon bazen birlikte gidebiliriz beri, acını kolaylaştırılması yanı sıra depresyon kaldırabilir. Sen Bilişsel davranışçı terapi deneyebilirsiniz. Size ağrı ile daha iyi başa yollarını öğreteceğiz.

KAYNAKLAR

Mental Bozuklukların Dördüncü baskı, Metin Revizyon Tanısal ve İstatistiksel El Kitabı.

Psikiyatri Derneği: “Majör Depresyon Hastalarında Tedavisinde Pratik Kılavuzu.”

Fochtmann, L. ve Gelenberg, A. Klavuzu İzle: Majör Depresif Bozukluk, 2nd Edition Hastaların Tedavisinde Uygulama Kılavuzu.

Odak, Kış 2005.

 Medikal Haberler: “Çalışma Linkler Depresyon ve Ağrı.”

Medscape: Manning, J. Beyin-Beden Bağlantısı ve Depresyon ve Ağrı Arasındaki İlişki.

Depresyon ve Bipolar Destek İttifak: “Mind Bulma Barış:. Depresyon ve Bipolar Bozukluk Tedavi Stratejileri”

Ulusal Ruh Sağlığı Derneği: “Depresyon: Bilmeniz Gerekenler.”

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s