Depresyon: nedenleri ve belirtileri

depresyon Eğilimler

Herkes şimdi ve sonra mavi hissediyor, ama çoğu zaman sadece birkaç gün sürer ve kendi kendine kaybolur. Depresyon farklıdır. Bu sizin günlük hayatın şekilde alır ve zor sevdiğiniz şeyleri yapmak için yapar. Daha iyi olsun tedavi gerekir.

Orada depresyon belirtileri bir yeri vardır, ama hepsini olmayabilir. Ne kadar yoğun olduklarını ve ne kadar geçen kişiden kişiye farklıdır.

sen hissedebilirsiniz yollardan bazıları

Sad boş, ya da endişeli. Bu iyiye ya da uzağa gitmeden zamanla devam edecek.

, Çaresiz değersiz ya da suçlu. Kendiniz ya da yaşam hakkında kötü hissediyorum, kayıp veya başarısızlıkları hakkında çok şey düşünebilir.

Umutsuz. Sen kötümser olabilir ya da iyi bir şey hiç olacağını düşünebilirler. Hatta intiharı düşünebilir.

Asabi. Sen huzursuz veya her zamankinden daha huysuz alabilirsiniz.

faaliyetlere daha az ilgi. genellikle zevk Hobiler ve oyunlar için itiraz olmayabilir. Yemek ya da seks yapmak çok az veya hiç arzu olabilir.

Daha az enerjik. Son derece yorgun hissediyorum ya da daha yavaş düşünebilir. Günlük rutinleri ve görevleri yönetmek çok zor görünebilir.

Sorun konsantre. Odaklanmak zor olabilir. TV, gazete okurken veya izlerken gibi basit şeyler zor olabilir. Sen bela hatırlama detaylara sahip olabilir. O büyük ya da küçük olsun, bir karar vermek için ezici görünebilir.

Eğer uyku şekilde değişiklikler. Sen çok erken uyanmak veya uykuya dalmakta zorluk olabilir. Bunun tersi de olabilir. Sen normalden daha uzun uyku olabilir.

iştah değişiklikleri. Eğer yemek veya aç hissediyorum olmayabilir. Depresyon çoğu zaman kilo alma veya kilo kaybına yol açar.

Ağrı ve sızılar. Baş ağrısı, kramplar, bir mide ya da sindirim sorunları olabilir.

Uzmanlar depresyon şeylerin bir birleşimi nedeniyle olduğuna inanıyorum

Beyin yapısı. bilgi göndermek Beyninde yolu belli sinir yolları ya da devreler düzgün çalışmayabilir. Taramalar Depresyonda olduğunuzda ruh hali, düşünme, uyku, iştah ve davranış katılan beynin bölümlerinin farklı görünebilir, ancak bilim adamları neden emin olmadığını gösteriyor.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s