Depresyon: Ortak tedavi ve tıbbi terimlerin tanımları

depresyon Eğilimler

antidepresan; – Her şey, ve önlemek veya depresyon tedavisinde kullanılan özellikle ilaç.

bazen birden fazla nesiller boyunca – Araştırmacılar depresyon ailelerde çalışır giderek daha duyarlı hale gelmektedir. Lynne Boschee depresyon ailesi ağacı çizmek için olsaydı, örneğin, onun babası ve kardeşi ve iki genç-yaşlı çocukları kapsayacak şekilde üç nesil boyunca şube olacaktır. bir uzuv üzerinde doğum sonrası depresyon vardı Boschee kendisi olacaktır. Onun 4 yaşındaki oğlu Jack, hastalık yok, ama onun aşırı korkular ve panik atakları bir anksiyete büyü endişelendiriyor …

Bipolar Hastalığının; – Karakteristik depresyon ve sevinçle veya mani döngüleri içeren depresif hastalık bir form.

Depresyon – beden, ruh ve düşüncelerini içeren bir hastalık, bir kişinin yiyor ve uyur yol, bir kendini hakkında hissediyor yolu, ve bir şeyler düşünüyor şekilde etkiler.

Distimi (Kalıcı depresif bozukluk) – yetişkinlerin en az iki yıl ya da çocuk veya ergenlerde bir yıl sürer majör depresyon görülen daha az eşlik eden semptomlar içeren düşük dereceli kronik depresyon bir form.

Elektrokonvülsif tedavi (ECT) – hastanın anestezi altında uyurken enerji kontrollü bir miktarda saç derisine elektrodlar yoluyla uygulandığı ağır depresyon tedavisinde kullanılan bir prosedür. Amaç çeşitli tedaviler bir dizi üzerinden gerçekleştirildiğinde güçlü bir antidepresan etkiye sahip gibi görünüyor kısa bir nöbet, neden olmaktır.

Hipotiroidi; – Tiroid yeterli tiroid hormonu üretmek olmayan bir durumdur. Bu depresyon, yorgunluk, kilo alma ve diğer sağlık sorunlarının belirtilerine yol açabilir.

Işık Terapi (de denir fototerapi) – kapalı ışık ve taklit güneş ışığı daha parlak ışığa maruz oluşan Tedavisi. Bu depresyon bazı formları tedavisinde yardımcı olabilir.

Binbaşı Depressio; – En az iki hafta sürer ve üzüntü, yorgunluk, uyku düzeni ve iştah değişiklikleri ile işaretlenir ve umutsuzluk duyguları, düşük benlik saygısı, bazen intihar düşünceleri içeren depresyon yaygın ve ciddi tip.

Manik Depresyon (Bipolar Bozukluk) – olağanüstü yüksek enerji (mani) ve çıkışlar (depresyon) ile derin ups atakları ile karakterizedir bir durum.

Nörotransmitterlerin – beyindeki sinir hücreleri tarafından üretilen kimyasal maddeler. nörotransmitterlerin yanlış işleyişi, ya da sinir hücrelerinin ağlar arasında verimsiz iletişim, klinik depresyon ve diğer ruhsal sağlık sorunlarına yol açabilir.

Postpartum Depressio; – Fiziksel, duygusal, ve doğumdan sonra oluşabilecek davranış değişiklikleri. Doğum sonrası depresyon majör depresyon ayrı bir tanı değil, gebelik sırasında veya doğumdan sonra 4 hafta içinde ya doğar, yani majör depresyon ( “peripartum başlangıçlı”) bir “belirteci” olarak kabul edilir.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s