depresyon (pdqâ®): destekleyici bakım [] -overview

Depresyon kanser hastalarının yaklaşık% 15’i 25 ila% etkileyen bir eşlik devre dışı bırakılması sendromdur. [1, 2, 3, 4] Depresyon eşit kanserli erkekleri ve kadınları etkilediği düşünülmektedir ve yaygınlık ve şiddeti cinsiyetle ilgili farklılıklar değil var yeterince değerlendirilmemiştir. [5] kanser teşhisi karşı karşıya Bireyler ve aileler stres ve duygusal çöküş çeşitli düzeylerde yaşayacaksınız. sadece kanserli hastalarda depresyon hastalara kendilerini etkilediğini, aynı zamanda aileleri üzerinde büyük bir olumsuz etkisi vardır. Meme kanseri olan kadınların İngiltere’de yapılan bir araştırma çeşitli faktörler arasında, depresyon çocuklarının duygusal ve davranışsal sorunların en güçlü belirleyicisi olduğunu göstermiştir. Ölüm [6] Korku, yaşam planları, beden imajı ve benlik saygısında değişikliklerin bozulması, sosyal rolü ve yaşam tarzı, mali ve hukuki kaygılar değişiklikler kanseri teşhisi herkes tarafından deneyimli olmayan herhangi bir kanser hastası, henüz ciddi depresyon ya da anksiyete hayatında önemli konulardır.

Bu tamamlayıcı ve alternatif tıp (TAT) bilgi özet kanseri olan insanlar için bir tedavi olarak 714-X kullanımı genel bir bakış sağlar. Özet 714-X, laboratuvar, hayvan ve klinik araştırmalar ve 714-X kullanımının olası yan etkileri gözden gelişiminin kısa bir tarihini içerir; Bu özet aşağıdaki anahtar BİLİŞİM içerir; 714-X ana madde amonyak ve sodyum klorür ile bir kimyasal tepkimede kafur elde edilir; Bu iddia ediliyor …

Orada kanser hakkında çeşitli efsaneler vardır ve insanlar, aşağıdaki gibi onunla baş nasıl

Hüzün ve keder kanser sırasında karşılaşılan krizlere normal tepkilerdir. Tüm insanlar periyodik olarak bu tepkileri yaşayacaksınız. üzüntü yaygın olduğundan, üzüntü ve depresif bozukluklar normal derece ayırt etmek önemlidir. Bir uç ömrü konsensüs paneli yorum makalede, bu önemli ayrım ilgili ayrıntıları açıklar ve vaka vinyet kullanarak önemli noktaları göstermektedir. [8] kanser bakımının önemli bir parçası uygun düzeyde depresyon, mevcut ve kararlılık düzeylerinin tanınması kısa süreli psikolojik danışma veya destek grupları ilaç ve / veya psikoterapi kadar müdahale. Örneğin, gevşeme ve danışmanlık müdahaleleri jinekolojik kanser tanısı konan kadınlarda psikolojik semptomları azaltmak için gösterilmiştir. [9] Bazı insanlar daha fazla zorluk diğerlerine göre kanseri tanısında uyum olabilir ve tanı verdikleri yanıtlara değişecektir . Majör depresyon üzüntü ya da mavi bir ruh hali değil basitçe. Majör depresyon hastalarının yaklaşık% 25’ini etkiler ve yaşam kalitesi üzerinde bir etkisi var, çünkü teşhis ve tedavi edilmelidir ve tanınabilir belirtilere sahiptir. [10, 11] Depresyon aynı zamanda genel popülasyonda bir atlanılan bir hastalıktır. Bir kanser tanı anındaki belirgin belirtiler hazır bir durumu temsil ve ayrı değerlendirme ve tedaviyi gerektirebilir.