depresyon tanı ve tarama: Doktorlar için ne bakmak

depresyon Eğilimler

Eğer depresyon endişe duyuyor musunuz? Eğer doktorlar doğru depresyon tanısını yapabilir nasıl merak ediyor musunuz?

, Ipotek işinizi var – Hayatınızı – depresyon içine itti? Dalay Lama, yardımcı olabilir; meditasyon, mindfulness, empati ve şefkat – – Tibet Budizmi antik uygulamalar dünyada yaşam ve zorluklara daha iyi bir perspektif dünya yorgunu birçok kişi sunuyoruz; yeni bir ışık bile düşman görerek – – diğerleri için şefkat hissederek kendi stres ve anksiyete azaltabilir, Dalay Lama, binlerce kalabalığa anlattı iç “sayesinde Ekim 2007’de Atlanta yaptığı ziyaret için toplandı .. .

Biz onları kesin bir tanı koymak yardımcı olmak için özel kan testleri veya diğer kapsamlı laboratuar testleri kullanılarak doktorlar alışık haline geldik. o depresyon tanısı geldiğinde Ancak, çoğu laboratuvar testleri çok yararlı değildir. Aslında, hasta ile konuşurken doktor sahip olduğu en önemli tanı aracı olabilir. öneri doktorlar rutin olarak depresyon için tüm bireyleri ekran olmasıdır. Bu tarama yıllık sağlıklı yaşam ziyarette, kronik bir hastalık için bir ziyaret sırasında meydana veya hamilelik veya doğum sonrası ziyareti sırasında olabilir.

etkin bir şekilde teşhis ve depresyon tedavisinde, doktor depresyon hakkında spesifik semptomlara duymak gerekir. Bir doktor depresyon için taranması için standart bir dizi soru kullanabilir. Bir fizik muayene sağlık hastanın genel durumunu ortaya çıkaracaktır olsa da, bir hasta ile konuşarak, bir doktor, bir depresyon tanı yapmak alakalı başka şeyler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bir hasta, örneğin, günlük ruh halleri, davranışları ve yaşam tarzı alışkanlıkları gibi şeyler hakkında rapor edebilirsiniz.

Bir depresyon tanısı klinik depresyon çok farklı şekillerde tezahür edebilir çünkü yapmak çoğu zaman zordur. Örneğin, bazı klinik depresif hastaların ilgisizlik bir devlet olarak çekilmeye görünüyor. Diğerleri sinirli, hatta heyecanlı hale gelebilir. Yeme ve uyku alışkanlıkları abartılı olabilir. Klinik depresyon bir kişi uyku ya da aşırı yemek ya da hemen hemen bu faaliyetleri ortadan kaldırmak ya neden olabilir.

klinik depresyon gözlemlenebilir veya davranışsal belirtiler de bazen derin bir iç kargaşa yaşayan bir kişi olmasına rağmen çok az olabilir. Depre salgılanması bir all-en alanlarını kapsama bozukluğu olabilir ve bu değişen şekillerde bir kişinin vücut, duygu, düşünce ve davranışlarını etkiler.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s