diş bakımı: 16 yıl 6 yıl – Konu genel bakış

Ağız Sağlığı Trendler

Artık çocuğunuz yıllardır düzenli olarak bir diş hekimi görmeye olmuştur. Her zamanki zamanlama ile devam edin. nedense Çocuğunuz henüz bir diş hekimi görüldü değilse, bir sınav için randevu alınız.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar

Çocuğunuz yumuşak bir diş fırçası ve florürlü diş macunu bezelye büyüklüğünde miktarı ile onun veya onun kendi dişler sabah ve gece fırçalama olmalıdır. o fırçalama iyi bir iş yapıyor emin olmak için izleyin; Diş ipi kullanmak iyi diş sağlığı önemli bir parçasıdır, ama bir çocuğun ana için zor bir görev olabilir. nasıl diş ipi çocuğunuza öğretmek için doğru tekniği hakkında diş hekiminize konuşun. Plastik diş ipi araçları size ve çocuğunuza yardımcı olabilir; Çocuğunuz boşlukları varsa, diş hekiminiz florür içeren bir gargara kullanımını tavsiye edebilir. Ama florür büyük miktarlarda zehirli olabilir, çünkü çocuğunuzun, onu yutmak için değil öğretmek; fırçalama sonra herhangi bir plak çocuğunuzun diş üzerinde kalan olup olmadığını görmek için zaman zaman açıklamadan tabletleri kullanın. Ifşa tabletler çiğnenebilir ve çocuk fırçalar sonra dişler üzerinde kalan plaket renk katacak. Çoğu eczanelerde bu satın alabilirsiniz.

Çocuğunuzun daimi dişler görünmeye başladıktan sonra, azı dişleri üzerine yerleştirilen diş macunu sahip hakkında diş hekiminize konuşun. Mastikler sert plastikten yapılmış ve çürüme geri dişlerin çiğneme yüzeylerini korumak vardır; diş hekiminiz ile çocuğunuzun florür ihtiyaçlarını tartışır. Çocuğunuzun ekstra flor ihtiyacı varsa, diş hekiminiz o çocuğunuzun dişleri için de geçerli olacak bir ek veya bir jel veya vernik önerebilir. Kullanım takviyeleri yalnızca yönetti. Ve çocuğunuzun ulaşamayacağı saklayın. Çok fazla florür toksik olabilir ve bir çocuğun dişlerini leke olabilir; İyi beslenme bina ve sağlıklı diş ve diş etleri korumak için çok önemlidir. Sağlıklı diş etlerine korumak güçlü dişlere geliştirmek ve diş çürümelerini önlemek için çocuğunuzun besleyici gıdalar verin. Bunlar kepekli tahıllar, sebzeler, meyveler ve sayılabilir. şeker ve hamur işleri, makarna ve beyaz ekmek gibi işlenmiş karbonhidratlar, yüksek gıdalar önlemek için deneyin; Sigara dumanı (sigara dumanına) çocuğunuzu uzak tutun. Tütün dumanı diş çürümesi ve dişeti hastalığının gelişimine katkıda bulunabilir. 1 sigara ve pasif içiciliğin tehlikeleri hakkında çocuk öğretin; Çocuklar nakavt veya bir diş kırmak için bazen yeterince sert oynarlar. diş yaralanmaları ve ne bir diş acil yapmak önlemek öğrenin. Daha fazla bilgi, Ağız ve Diş Yaralanmaları.