Diş hekimliğinde kullanılan ilaçlar

Ağız Sağlığı Trendler

senin durumuna bağlı olarak diş hekiminiz önerebilir farklı ilaçların, bir dizi vardır. Bazı ilaçlar, bazı ağız hastalıklarla mücadele enfeksiyonları önlemek veya tedavi etmek, ya da ağrıyı kontrol ve anksiyete rahatlatmak için reçete edilir.

Burada diş bakımında en sık kullanılan ilaçların bir açıklama bulacaksınız. uyuşturucu ve onları hastadan farklı olacaktır almak için nasıl talimatlar dozu ilaç hastanın yaşı, ağırlığı ve diğer hususlar için kullanılıyor ne bağlı hastadan.

ve muhtemelen diş ipi önemi hakkında bir konuşma – Her altı ayda bir, bir temizlik için diş hekimine. Birçok diş hastaları gibi Ama eğer, tavsiye bir kulak ve diğer dışarı gitti – çok iyi, gibi dişlerinizi alanlar arasındaki diş ipi kayma; diş ipi ile hiçbir anlık haz yoktur – bu sorun, “Alla Wheeler, Diş Hekimliği New York Üniversitesi Okulu’nda Diş Hijyeni Programı RDH, MPA, doçent diyor.” Hastalar bunu sanmıyorum …

Diş hekiminiz o sana verebilir herhangi bir ilaç hakkında size bilgi verecektir olsa da, tam bir ilaç nedenlerini anlamak ve sahip olduğunuz herhangi bir sağlık koşulları diş hekiminize bildiriniz emin olun.

Lokal anestezi, genel anestezi, azot oksit, veya intravenöz sedasyon yaygın kontrol ağrı ve anksiyete yardımcı olmak için dental işlemler kullanılır. Diğer ağrı kesiciler reçeteli veya reçetesiz anti-inflamatuar ilaçlar, asetaminofen (Tylenol), ve anestezikler bulunmaktadır.

Anti-enflamatuar ilaçlar

Kortikosteroidler, ağız ve diş eti sorunları rahatsızlık ve kızarıklık gidermek için yaygın olarak kullanılan anti-inflamatuar ilaçlar bulunmaktadır. Kortikosteroidler sadece reçete ile kullanılabilir ve Orabase, Orabase-HCA, Oracort, Oralone, Lidex, Temovate ve diğerleri Kenalog gibi markalarıyla macunlar olarak mevcuttur.

Böyle Motrin olarak – – Diş hekiminiz reçetesiz anti-inflamatuar ilaç önerebilir hafif ağrı ve / veya diş aletleri, diş ağrısı ve ateş nedeniyle şişlik rahatlatmak için. Tylenol da verilebilir.

Not: diş hekimi tarafından yönetilen sürece, bebek ve çocukların aspirin vermek asla.

Anestezikler

Diş anestetikler veya ağız çevresinde diş ağrısı ve yaralar dahil olmak üzere birçok koşulları, yol açtığı ağrı veya tahriş rahatlatmak için ağızda kullanılan (örneğin uçuk, aft ve ateş kabarcık gibi). Ayrıca, bu ilaçların bazı ayraçları da dahil protezler veya diğer diş aletlerinin neden olduğu ağrı veya tahriş rahatlatmak için kullanılır.

Anestezikler reçete ile ya da reçetesiz olarak mevcuttur ve aerosol sprey dahil olmak üzere birçok dozaj formları, diş macunu, jel, pastiller, merhem ve çözümleri gelir. Diş anestezikler Ambesol, Chloraseptic, Orajel ve Xylocaine gibi marka ürünlerin yer almaktadır.

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar