diyabet: Kan şekeri testi malzemeleri bakım – konu genel bakış

diyabet Eğilimler

güvenle kan şekeri test etmek ve en doğru kan şekeri sonuçları alabilirsiniz böylece malzeme özen gösterin. Bu sonuçlar, diyabet için tedavi değerlendirmek için kullanılacaktır.

Eğer diyabet varsa, sağlıklı bir kişi önemsizdir yaralanmalar ciddi sonuçlar doğurabilir, çok iyi yara bakımı esastır; Çünkü azaltılmış dolaşım ve duyu (nöropati) ile ilgili sorunlar, diyabetli kişilerin sıradan, gündelik kesik ve çiziklere karşı komplikasyonlar için çok daha yüksek risk altındadır.

Sayaçları. metre bakımı konusunda üreticinin talimatları izleyin. Tüm metre düştüğü veya sarsıldığı edilerek ve çok sıcak ya da çok soğuk sıcaklıklara maruz kaldığında zarar görebilir. Bazı metre düzenli olarak temizlenmesi gerekir ve onların pilleri periyodik olarak değişti; Lancets. kullanıldıktan sonra lancets güvenle atılmalıdır. Bir kullanılan neşter yanlışlıkla birisini sopa olabilir edebilirsiniz ev çöp sepeti ya da çöp kutusuna lancets koymayın. (Böyle küçük, boş gazoz şişesi ya da çamaşır deterjanı şişesi gibi) bir plastik kap içinde kullanılan lancets koyun ve dörtte üçü dolduğunda mühür. Eğer Lansetler bertaraf etmek gerekir nasıl yerel çöp bertaraf ajansı ile kontrol edin. Bazı ajanslar bu tür atıkların kurtulmak özel yollar var; Şeritler. nem ve nemden test şeritlerini koruyun. banyoda onları tutmayın. Eğer test için bir şerit çıkar hemen sonra şerit şişe kapağı değiştirin.