diyabet ve ağız problemleri: mücadele dişeti hastalığı

Diyabet diş ve diş etlerini etkileyebilir. Ama sizin kan şekerinizi kontrol eğer zorunda değildir. diş ve dişeti iyi bak ve diş hekimine düzenli ziyaretler yapmak. Yani ağrı, enfeksiyonlar ve diğer sorunları önlemek yardımcı olabilir. İşte ağzınızı sağlıklı tutmak için geldiğinde izlemek için budur.

Eğer diyabet, yüksek kan şekeri varsa, dişlerin etrafında ve dişeti altında tükürük içinde daha fazla şeker vardır. Bu zararlı mikroplar ve plak büyümesine yardımcı olur. Plak dişetlerinizin tahriş ve diş eti hastalığı, diş çürümesi ve diş kaybına neden olabilir. Dişeti hastalığı diş etleriniz, kanamaya, kırmızı bakmak ve şişer yapar. Yüksek kan şekeri diş eti hastalığı daha hızlı kötüleşir yapabilirsiniz.

iyi kan şekerinizi kontrol ederseniz, bu sorunları daha az olasıdır. Çalışmalar kendi diyabet iyi kontrol kişiler de kendi diyabet kontrol etmiyoruz olanlara göre dişeti hastalığı daha az muhtemel olduğunu göstermektedir. Onlar da diş eti hastalığı daha az diş kaybetmek eğilimindedir.

Dahası, son araştırmalar dişeti hastalığı olan kan şekerleri daha kötü hale olabileceğini göstermektedir. Ama diş eti hastalığı için istemi yardım kan şekeri düzeylerini artırabilir.

düzenli olarak diş hekiminize bakın. Eğer dişeti hastalığı bu işaretlerin herhangi birine sahipseniz hemen bir ziyaret programı

Dişeti hastalığı şeker hastalığı olan insanlar için en yaygın ağız problemidir. Ama diyabet de, diğer ağız problemlerinin şansınızı yükseltir. Siz de enfeksiyonlarla mücadele edemez ve yüksek kan şekeri o mikrop ve bakteriler ağzınızda büyümek için kolaylaştırır.

Eğer şeker hastalığı varsa da duman veya protez giymek özellikle ardıç, mantar enfeksiyonu bir tür, daha yaygındır. Ardıç yakmak veya boğaz hissedebilirsiniz ağzınızda beyaz veya kırmızı lekeler neden olur. Sahip pamukçuk da zor yutmak yapmak ve nasıl gıda tatları etkiler olabilir.