dr. Dean Ornish diyet incelemesi: spektrum

Belki 15 £ kaybetmek istiyorum – ya da 100 Belki bir kalp krizi yaşadım ve diyet elden ediyoruz. Ya da belki zaten kilo kaybı ve uzak tutmak istiyor ettik.

yaklaşımlar hep ya hiç, Dean Ornish, MD unut diyor. Bu onun son diyet planı, Spectrum gıdalar yasaklama değil.

O en hoşgörülü ( “Grup 5”) için en sağlıklı ( “Grup 1”) besinler yer alıyor. Genel olarak, daha fazla yelpazenin Grup 1 sonuna doğru gıdalar ile sopa, daha fazla fayda kilo kaybı ve genel sağlığı açısından biçmek gerekir.

Gıda yanı sıra, Ornish da stres cevap ve ne kadar sevgi ve size hayatta destek nasıl ne kadar aktif vurgular.

Hiçbir şey tamamen yasak olduğunu, ancak (kümes hayvanları, rafine karbonhidrat, şeker ve alkol dahil) bazı gıdalarda paylaşmak ne kadar hedef bağlıdır.

“- Herhangi bir diyet – …. aksine, Spektrum yaklaşım, tüm özgürlük ve seçim konusunda sürdürülebilir değil çoğu insan, bir diyet olduğu için.” Ornish web sitesi işaret

Bu programı almak istiyorum ne kadar size kalmış. Sen hedeflerinize bağlı olarak büyük bir revizyon veya daha ılımlı bir biri için gidebiliriz.

Sınırlamalar: son derece işlenmiş gıdaların bir sürü yemek Et sevenler ve insanlar zor bu plana adapte olabilir. Eğer kalp hastalığı gibi bir hastalığınız varsa, çok yağlı diyet nasıl dahil, daha fazla sınırlamalar, gerekecek.

Pişirme ve alışveriş: Ornish taze, mevsimlik gıdalar seçerek teşvik – olası organik, ne zaman. Spectrum takip etmek kolay (şef Art Smith tarafından) çok sağlıklı yemek tarifleri içerir.

Ambalajlı gıda veya yemek: Yoktur.

In-kişi toplantıları: No istisna: ABD etrafında çeşitli sağlık merkezlerinde Dr. Ornish Yaşam Yönetimi Programı kayıt olabilirler kalp hastalığı veya diyabet gibi kronik durumlarda insanlar

Egzersiz: Ornish, her gün yürüyüş gibi 20-30 dakika düzenli, ılımlı egzersiz önerir. O da, yoga uygulamak meditasyon ve diğer rahatlama teknikleri kullanarak kendi stresi yönetmek için insanları teşvik eder.

Evet. Örneğin, bu plan üzerinde bir vejetaryen, vegan ya da düşük yağlı diyet yemek kolaydır.

Plan serbest gluten değildir, bu yüzden gluten kaçınarak yapıyorsanız, glutensiz gıdalar için bakmak gerekir.

Maliyet: Tavsiye sağlıklı gıdaların çoğu bazı olsa, balık gibi, pahalıya mal olabilir, pahalı değildir.

Destek: ipuçları ve tarifleri almak ve planı takip ediyor başkaları ile bağlamak için Ornish ücretsiz “Feel the Love” online topluluk katılın. Ücretsiz rehberli meditasyon videolar da online olarak mevcuttur.

Çalışıyor mu?

Evet, Doktor Ornish The Spectrum çalışır. Bu herkes için çalışır, ancak birlikte veya kalp hastalığı riski altında olanlar hedefliyor.

Bu program very- düşük yağlı diyet olarak başlayan beslenme adım adım bir yaklaşım içermektedir. Tarihsel olarak, düşük yağ, bu tür, -yüksek karbonhidrat diyeti kalp hastalığı olan insanlar için önerilmiştir.

Diyet kompleks karbonhidrat, meyve ve sebzeler ile başlar. Bu lif ve düşük kalori yüksek yapar. Ancak beslenme aşamaları kısıtlayıcı olarak kabul edilebilir.

yemek nasıl değiştirir herhangi bir diyet gibi, planlama bir sürü yapmak zorunda olacak ve başladık zaman beslenme rehberlik gerekebilir.

Bu Belirli koşullar için iyi midir?

Spektrum programı kalp hastalığı riskini azaltmak için ihtiyaç duyan kişiler için özellikle iyi çalışır. Bazı uzmanlar, düşük yağlı, yüksek karbonhidratlı bir yaklaşım kanınızdaki trigliserid artırabilir uyarıyorlar, ama geri araştırma diyet ve programın yıl. Ortaya çıkan zayıflama trigliserid, kan şekerleri ve kan basıncını düşürür.

Spektrum ağırlığı, düşük kolesterol, düşük kan basıncı kaybeder ve önlemek veya diyabet, kalp hastalığı ve diğer koşulların tedavisinde yardımcı programı kullanmak için nasıl örnekler içerir.

Son Söz

Her başarılı kilo kaybı programları sizin için neyin işe yaradığını çözmek gerekiyor. Kısıtlı diyetler zaman, planlama ve beslenme bilgi gerektirir. Örneğin, yağ kısıtlayan kalsiyum, vitamin B ve çinko olan bazı gıdalar sınırlamak ve vücudun bazı vitamin emmek için bazı yağ ihtiyacı olabilir.

Dr. Ornish Spectrum programında diyet detaylı odaklı ve kararlı bir kişi için idealdir. Eğer pişirme ve alışveriş için kullanılmaz Eğer büyük bir değişime hazır değilseniz, bu program sizin için bir maç olmayabilir.

KAYNAKLAR

Ornish, D. Spektrum: bilimsel olarak kanıtlanmış bir program, uzun Canlı, Feel Better kilo ve Kazanç Sağlık, Ballantine Books, 2007.

Ornishspectrum.

PMRI.

Silberman, Sağlığın Geliştirilmesi, Mart / Nisan 2010 A. Dergisi.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …