duygusal esenlik: sıkıntı faydaları

 kolayca en güncel içerik bulabilirsiniz Okurlarımıza sağlamak için 2 yıl sonra arşivler içerik; en güncel bilgileri edinmek için, bizim arama kutusuna ilgilendiğiniz konuyu girin.

Bu doğru: öldürmek değil ne sen güçlü yapacaktır. Bir noktaya kadar.

Beth Elliott kanserin son aşamalarında annesini emzirdi. Az iki yıl sonra, kocası o yaşamak için sadece birkaç ay vardı öğrendim. Ölmeden altı ay sonra, Elliott kendini tiroid kanseri tanısı kondu.

Erinn Buckla ile; Söylenti: Pozitif görünüm olumlu bir deneyim oluşturmanıza yardımcı olur; Kötü şeyler olur. Ama sadece bir cam yarı dolu bir tutum ile hayatı yaklaşan aslında ortaya daha iyi şeyler neden olabilir mümkündür; Karar: Mutluluk, hem positivit doğar; bir; negativit; , Zaman zaman, iyi bir şey olabilir karamsarlık sağlıklı bir doz çıkıyor. Psychological Association tarafından yayınlanan bir çalışmada kötümserler üçte ikisi daha uzun ömürlü ve daha sağlıklı olduğunu söylüyor …

Onu olsaydın ne yapardın? keder yenik ve hayatına devam gidemeyecek durumda hissediyorum? Ya da baş ve üzerinde taşımak için bir yol bulmak? Elliott, 40, Hampton, Va. Bir üniversite öğrencisi, o sonunda o vardı fark diyor “hayat ve mutluluk ya da bu moralimi icar ve mutsuz kalmak arasında bir seçim.”

– Ya da en azından, daha güçlü günlük sorunlarını ele hayatında bazı sıkıntı bizi daha güçlü yapar: atasözü doğrudur çıkıyor. Ama sadece bir noktaya kadar. Yakın tarihli bir çalışmada online anketler aracılığıyla üzerlerinde kontrol, birkaç yıldır yaklaşık 2.000 kişinin ruh sağlığı ve genel refahı izledi. Bunlar boşanma, ebeveyn kaybı, ya da anket başlamadan önce onlara olmamış bir doğal afet gibi herhangi bir rahatsız edici olaylar, listelemek istendi. Onlar da anket döneminde meydana advers olaylar bildirilmiştir.

şaşırtıcı bir sonuçtur? Daha önce zorluklara tahammül olanlar daha sonra mutlu. Onlar iyi bir şekilde, sert idi. “Hayat meydan asla insanlar, başa çıkma stratejilerini geliştirmek onların sosyal ağ önemli bir üyesi olan kim belirlemek ve bunu içinden yaptıktan sonra yetkili hissetmek onları sağlayan, sıkıntı aşmak için nasıl öğrenme fırsatı yok” Roxane Cohen Gümüş, Doktora, Araştırmayı yöneten California, Irvine, psikolog Üniversitesi diyor.

Herkesin trajediye farklı tepkiler Nitekim, zor zamanlar geçirmiş asla kimin çalışmada bu genel esenlik duygusu daha az olması eğilimindeydi. trajedi sonrasında, çoğumuz sonunda esenlik önceki durumuna geri dönmek yok. Ama bir sınırı var. Çok fazla olumsuz olaylar baş bir kişinin yeteneği mahçup olabilir. Çalışmada, iki ya da üç talihsizlikler dayanıklılığını artırmak için görünüyordu, ama sahip olduğu birçok 15 olarak stres günlük başa çıkma engelledi.

Ölümünden önce, Elliott kocası geleceği hakkında onu birçok kez konuştu. Bu konuşmalar onun duygusal gücünü inşa etti. “Bana bir şey oldu Tüm bu bana ne kadar güçlü ve yetenekli görmek için bir hediye vermiş,” diyor.

KAYNAKLAR

Beth Elliott.

Roxane Cohen Gümüş, Doktora, profesör, Psikoloji ve Sosyal Davranış ve Tıp, California, Irvine Üniversitesi.

Mark, D, Kişilik ve Sosyal Psikoloji, 2010 Dergisi.

Özer, E., Psychological Bulletin, 2003.

Hensley, Duygudurum Bozuklukları P. Dergisi Mayıs 2006 tarihinde.