e. E. coli, yüzücü kulağı ve diğer su hastalıkları

İlk Jaws suyun dışında dünyada birçok insanın milyonlarca tuttu ve şimdi bazı uzmanlar eğlence su hastalıkların hızla artması (RWI) aynı şeyi yapmak korkuyorum. yüzme dahil – – yarardan çok zarar verebilir ve onlar çocukluk çağı obezitesi, düzenli egzersiz gelen çocuklar önler şey yükselen oranları ile dikkatli olun.

RWI ishal ile sonuçlanan havuzları, gölleri, sıcak küvetleri ve okyanuslardaki su kirleten organizmalar, deri döküntüleri, yüzücü kulağı ve diğer koşullarından kaynaklanan herhangi bir hastalık ya da enfeksiyon anlamına gelir. Ve onlar artıyor. oranı daha fazla CDC verilerine göre, son 10 yıl içinde iki katına çıktı.

“Yüzer Kimse RWIs güvenlidir,” Alan Greene, MD, bir asistan klinik Stanford Stanford Üniversitesi’nde, Kaliforniya. Pediatri profesörü ve ilk Kicks Gönderen İlk Adımlar dahil olmak üzere birçok kitabın yazarı diyor.

1975 yazında, Jaws filmin sloganlı tavsiye heeding beachgoers vardı “suya gitmeyin.” Ama okyanus yüzeyinin altında gizlenen olabilir büyük beyaz köpekbalıkları aksine, basit korunma yöntemleri yanı sıra hızlı tedavi koyunda RWIs tutmanıza yardımcı olabilir – ait oldukları, Greene diyor. “Su yutma ve RWIs büyük çoğunluğunu azaltabilir kulaklarınızı kurutma değil,” diyor.

birçok şey olduğu gibi, en iyi savunma saldırıdır.

Su gizlenebileceğinden Enfeksiyon üreten mikroplar yüzücünün (otitis eksterna olarak tıbben bilinen dış kulak kanalının bir enfeksiyon) kulak ve deri döküntüsü (dermatit) neden olan Pseudomonas aeruginosa, içerir. Diğer ishale neden olabilir Cryptosporidium, Giardia lamblia, Shigella, ve E. coli içerir. Her yıl, ishal 10,000 RWI vaka ve yüzücü kulak 6.200.000 olgu CDC göre, meydana gelir. “Sen solunum hastalıkları ve soğuk algınlığı yakalamak ama bugüne kadar, deri döküntüleri, yüzücü kulağı ve gastrointestinal hatalar en yaygın” diyor.

kirli su yuttu ve ağız ya da burun içine sürüldüğünde ishal oluşabilir, Greene açıklıyor. Bir swi hemen sonra başlayabilir olmayabilir; bazen bir veya iki hafta sonra geliyor.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …