elektrikli diş fırçaları: onlar sizin için?

en büyük karar, bir diş fırçası satın yumuşak, orta veya sert kıllar iken yapmak için kullanılır. Şimdi pricier elektrik sürümleri için basit diş fırçalarından türleri onlarca vardır.

güç fırçalar ekstra para değer mi? İşte vızıltı var.

Düzenli diş fırçaları onlara doğru yolu kullandığınızda işi, Kimberly Harms, DDS diyor. Sorun çoğumuz tavsiye edilen 2 dakika boyunca bunları kullanmak veya her diş için alamadım olmasıdır.

Biraz ekstra güç kullanışlı gelebilir o zaman.

Bir elektrikli diş fırçası daha hızlı daha büyük bir alanı kapsayacak, bu nedenle zaman aynı miktarda daha fazla yüzeylerini temizlemek. elle fırça zaman, dakikada yaklaşık 300 vuruş yapmak. onbinlerce bazı durumlarda – – binlerce karşılaştırın güç bir hale dakikada vuruş.

Güç diş fırçası manuel olanlardan daha dişlerinizi temizlemek daha iyidirler. Bir son çalışmada onları daha az plak ve diş eti hastalığı kullanılan insanların gösterdi.

“Elektrikli diş fırçaları gibi ellerini kullanırken sorun olanlar gibi bazı insanlar için yararlı,” Eugene Antenucci, DDS, Diş Hekimliği New York University College’da bir klinik asistan profesör diyor.

Onlar fayda Diğer insanlar dahil

Çocuklar: Çocuklar elektrikli olanlar daha eğlenceli ve kullanımı daha kolay olduğunu düşünebilir.

parantezi olan kişiler: Onlar temiz ve metal parçaları etrafında yapabilirsiniz.

Tembel fırçalayıcılar: diş hekiminiz size bir manuel diş fırçası ile yeterli plak kaldırma değil bulursa, o bir elektronik birini önerebilir.

En büyük dezavantajı maliyetidir. Eğer bir elektrikli birinde 100 $ veya daha fazla harcama yapabilirsiniz iken düzenli diş fırçaları genellikle, birkaç dolara mal oldu. güç araçlar için fırça başları da, eski okul fırçalar gibi sık değiştirilmesi gerekir. ekstra masraf ekleyebilirsiniz.

“Onlar da başarı yanlış bir anlamda yol açabilir,” Antenucci diyor. “Eğer bir elektrikli diş fırçası 60 $ harcadı çünkü sen değilsin bile, iyi fırçalama gibi hissediyorum olabilir.”

Güç olanlar çantanızda veya bavul saklamak için onları zor kılan, aynı zamanda büyük ve hantal.