Enerji güçlendiriciler: takviyeleri ve vitaminler yardımcı olabilir?

futbol alanında Çocuklarınızın tezahürat yaparken uzun bir iş günü boyunca sabah egzersiz, bir öğleden sonra asansör için daha fazla güç istiyor, ya da. Bir ek yapacak?

Bazı fark yaratacak. Ama önce doktorunuzla konuşmak en iyisidir. O senin olması için bu Tamam görebilirsiniz.

insanlar enerji dönüp en yaygın takviyeleri dahil

Kafein. Bu sizin metabolizma kadar devir ve daha fazla fiziksel ve zihinsel enerji var gibi hissettiriyor. Sadece hafif bir pick-me-up, Kathi Kemper, MD, Ohio State Üniversitesi Bütünleştirici Sağlık ve Wellness Merkezi direktörü istiyorsanız, doğal gibi kahve veya bir bardak çay gibi kaynaklardan, yerine takviyeleri kafein önerir.

Guarana. Bu bitki kafein içerir. Bazı çalışmalar zihinsel suşu ile genç yetişkinler yardımcı olduğunu göstermektedir. Zaten kahve gibi diğer kaynaklardan kafein alırsanız Ancak, uykunuzu rahatsız gibi abartmak değil dikkatli olun.

Ginseng. Bu ruh hali ve enerji artırabilir. Bunu denemek, ama beklentilerinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Kemper nispeten pahalı ot, çünkü bazı ürünler çok ginseng içeren ve bunun yerine daha dolgu maddeleri yok olduğunu belirtiyor.

B12 vitamini. “Sizin iç enerji fabrikaları sadece onsuz da işe yaramazsa,” Kemper diyor.

Zaten bir multivitamin alırsanız, büyük olasılıkla zaten tavsiye edilen günlük doz almak, bu nedenle ekstra bir ek gerekmez. Eğer B12 düşük olmadıkça ve bilim bu size ekstra bir destek verecek göstermez.

(Eğer yok et, süt veya diğer hayvansal ürünler yemek) vegan mı? Sadece hayvansal gıdalar doğal olarak B12 vitamini var çünkü o zaman, B12 takviyesi gerekebilir.

Koenzim Q10. Hücrelerin enerji yapmak için bu antioksidan gerekir. Zararsız, ama yorgunluk curbs dair hiçbir güçlü kanıt yoktur, Kemper diyor.

“Teknik olarak, enerji kalori geliyor,” Kemper diyor. Yani granola ile badem ve meyve ya da yoğurt gibi sağlıklı bir aperatif isteyebilirsiniz.

biz aslında susuz olduğunuzda sık sık yorgun hissediyorum, çünkü aynı zamanda bir şeyler içmek için iyi bir fikirdir.

Nebraskans Vitamin Angels 12/31/17 yoluyla katılan ürün perakende satışların% 1 bağışlayacak.