epilepsi-ne olur

epilepsi sinir sistemini tutan en yaygın nörolojik bozukluklardan biridir rağmen, uzmanlar genellikle tam olarak nasıl ya da neden hastalık gelişir ve nasıl ya da neden beyindeki anormal elektriksel aktivite oluşur izah edemez. Epilepsi her zaman öngörülebilir bir kurs takip etmez. Herhangi bir yaşta gelişebilir ve zamanla kötüleşir ya da daha iyi alabilirsiniz.

NBC gösterisi Heroes, Greg Grunberg olağanüstü güçlere sahip sıradan bir adam oynar. Gerçek hayatta, o son beş yıldır epilepsi yaşadı onun 13 yaşındaki oğlu Jake, hayret verici güçleri kredisi; Epilepsi, dünyanın (bunlardan 350.000 çocuk) 3 milyon birçok kişi etkileyen nörolojik bir durumdur, beyin elektriksel aktivitesinin ani bir patlama üreten periyodik nöbetler neden olur. Nöbet sırasında insanlar, bakış sallamak düşmek, hatta kısa bir süre bilincini kaybedebilir. “Kime …

Epilepsi için tedavisi yoktur. Ama tedavi bazen hiç tekrar oluşmasını önleyecek biçimde, epileptik nöbetler kontrol edebilirsiniz.

Epilepsi ve kontrolsüz nöbetler yaşam bağımsızlığı, benlik saygısı ve kalite üzerindeki kısıtlamalar koyabilirsiniz. Epilepsi ile sorun almak veya ehliyet tutmak olabilir. Eğer hamile kalırsanız, komplikasyonlar oluşabilir. Kariyerin seçenekleri sınırlı olabilir. nedeniyle bu durumu hakkında diğer insanların korkuları ve yanlış iş veya okulda epilepsi yüz ayrımcılıkla Bazı insanlar.

İyi haber uygun tedavi yaşamın kalitesinin iyileştirilmesi yol ve daha iyi bozukluğu ile başa çıkmak için izin verebilir nöbet kontrol etmek için izin verebilir olmasıdır.

Eğer epilepsi bulma zor olabilir. Sen (örneğin bir araba gibi) hafife almak için kullanılan bazı şeyleri yapmak mümkün olmayabilir. Epilepsi, özellikle ilk bakışta, bazı insanlar için tedavisi zor olabilir bir hastalıktır. Sen sadece doğru olanı bulana kadar ilaçların birçok farklı türleri denemek gerekebilir. Bütün bunlar üzgün ya da kızgın hissetmenize neden olabilir. Bu epilepsi sahip hakkında kötü hissediyorsanız bir psikolog ya da danışman konuşmak yardımcı olabilir.

Epilepsi neden olmaz ve akıl hastalığı şeklidir degildir. Ve genel olarak düşünmek ve öğrenmek için yeteneğinizi etkilemez. epilepsisi olan insanların çoğu normal zekaya sahip. Epilepsili çocukların okulda performans zor bir zaman olabilir, ancak bu genellikle normalin altında zeka sonucu değildir. Bir çocuk “dışarı bölge” ya da ders esnasında dikkat görünüyor neden sık yokluğu nöbetleri, örneğin, açıklayabilir. Buskas Bazı ilaçlar okulda odaklı kalmak için bir çocuğun yeteneğini etkileyebilir.