epilepsi ve doğum kontrol etkinliği, gebelik riskleri, ve daha fazlası

Epilepsi olan bir kadın iseniz, doğum kontrolü kullanarak veya bir gebelik planlayan önce bilmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır.

importan; Raporda Dravet Sendromu Spektrum ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

Epilepsi hastalığınız varsa ve anti-nöbet ilaçlar alıyorsanız, doğum kontrol seçenekleri gibi doğum kontrol hapları ya da Depo- Provera enjeksiyonu, prezervatif veya diyafram, ya da bir rahim içi araç (RİA) gibi bariyer yöntemleri gibi hormonları içerebilir. bereketli günlerde çekimser – – ritim yöntemi gibi planlama doğal aile bu yöntem, diğerleri kadar güvenilir olmayabilir, ancak aynı zamanda, kullanılabilmektedir. Bu yöntemlerin hepsi sizin için güvenlidir.

Eğer anti-nöbet ilaçlar alıyorsanız, bu ilaçların bazı doğum kontrol bazı hormonal türleri ile etkileşim ve onları daha az etkili yapabilirsiniz. Bu etkileşimleri anlamak, çoğu zaman hapı ve etkili hormonal doğum kontrol başka türlü de kullanabilirsiniz.

anti-nöbet ilaçlar farklı farklı şekillerde hormonal doğum kontrolü ile etkileşim