epilepsi ve nöbet nedenleri

Eğer herhangi bir risk faktörü (riskinizi arttırabilir şeyler) yok olsa bile Epilepsi gelişebilir. Bir nedeni her zaman tespit edilemez. Bu çocukluk epilepsi çeşitli formlarda özellikle doğrudur. Bazı insanlar için, epilepsi beyin tümör, enfeksiyon veya hasar kaynaklanabilir.

İşte epilepsi bir çocuğun ebeveyni için ortak bir senaryo: Eğer oğlunuz defalarca oturma odasında yere ortasında ayakkabılarını bıraktı bulmak, ya da sorulan üç hafta sonra hala onun oda temizliği olmadığını onu, çöp kamyonu geldi ve bu sabah gitti ama o kaldırıma kutular sürükledi asla ya da; Yani bir konuşma zamanı karar. Eğer yasa bırakmaya oğlunu yaklaşım olarak Ama kısa durdurun. Ya benim ona bağırıyor nöbet nedenleri; Bu yaygın …

Beyindeki elektrik anormal patlamaları kısaca normal beyin fonksiyonu üzgün olduğunda epileptik nöbetler ortaya çıkar. Her zaman anormal elektriksel aktivite patlamaları tetikler ne olduğu belli değil.

nöbetler dahil neden olabilir Koşullar

Kafa yaralanması; Inme veya beyin kan damarları (damar sistemi) etkileyen koşullar; beyin arterleri (ateroskleroz) sertleşmesi; Beyin tümörü; menenjit veya ensefalit gibi beyin enfeksiyonu; Alzheimer hastalığı; Alkol ya da uyuşturucu kullanımı ya da geri çekme.

yaralanma ya da hastalık veya anormal beyin gelişimi tümörler, yara dokusu beynin belli bir alanına zarar ve parsiyel nöbetleri neden olabilir. Ama bu durumlardan herhangi birine sahipseniz ve hala epilepsi gelişebilir olmayabilir.