Epizyotomi ve perine yırtıkları-genel bakış

Bir Epizyotomi vajina arasındaki bölge, hangi ( “çift-ah-nee-um” demek) doktor ya da ebe perine yapan bir kesim ( “eh-PIH-zee-AH-tuh-mee” demek) anüs. Bebeği sağlamaya yardımcı olmak için ya da yırtılmasını kasları ve cilt önlemek için yapılır.

Bir epizyotomi gerekli-için zaman bebeğin kalp hızı iterken veya eğer çok fazla düşerse, örneğin, bebeğin pozisyonu sorunlara neden olan zamanlar vardır. Karar doğuma kadar yapılamaz. Episiotomies ilk kez teslimatları ile daha sık görülür.

Rutin epizyotomi tavsiye edilmez. Uzmanlar Epizyotomi genellikle çoğu doğum sırasında gerekli değildir söylüyorlar. 1

Geçmişte, epizyotomi doğum çok yaygın bir parçası oldu. Birçok doktor artık rutin episiotomies yapmak. Ama birkaç hala yok. Bu konuda bir endişeniz varsa, doktorunuza veya vaktinden ebe konuşun.

doğum sırasında pozisyonuna dikkat edin. Farklı pozisyonları da perine üzerinde daha az baskı olabilir. Sen daha rahat, dik oturan yan yatarken, ya da örneğin, elleri ve dizleri üzerinde aşağı almak hissedebilir; vaktinden önce sen itmek ne zaman ve ne kadar zor katılıyorum böylece doğum koçu konuşun; Birisi perineal destek sağlamak var. Bu bebeğin kafası o uzanıyor olarak yırtılmasını korumak için perine karşı bastırıyor anlamına gelir. Bu bazen bir sıcak, nemli bir bez ile yapılır; perine masajı uygulayın. Bu masaj türünde daha esnek vajina çevresindeki doku yardımcı ve perineal gözyaşı ya da epizyotomi olma şansını azaltabilir. 2

perine doğum sırasında gözyaşı için alışılmadık bir durum değil. Ama adımlar Bunu önlemek için alabilir vardır: 2

Eğer doğum sırasında vajina ve anüs (perine) arasındaki alanda bir kesi (epizyotomi) ya da gözyaşı vardı, doktorunuz ya da hemşire-ebe lokal anestezik kullanılarak, dikiş ile tamir edecektir. Bir buz paketi ağrı ve şişlik hafifletmek için perine karşı alınacaktır.