fast-food patates kızartması: sağlıklı mı?

Fransız kızartması Amerika’nın en sevdiği yiyeceklerden biri şunlardır: Hiç şüphe yok. Fransız kızarmış patates neredeyse tüm özellikli garnitür fast-food zincirleri ve birçok Sit restoranlarda da. Ve tipik süpermarket dondurulmuş patates kızartması türlerinin seçimi zihin boggling.

Arby ‘; Burger Kin; Carl’ın Jr; Chick-filtrelerinin; Süt Quee; Hardee ‘; In & Ou; Bo Jack; KF; Long John Silver; McDonald ‘; Sonic Drive-I; Wendy ‘; white Castle

Patates kızartması Batı dünyasının büyük bir parçası haline daha sonra Fransa’ya ve sonra yine yayılan, 19. yüzyıl Belçika kökenli olduğu düşünülmektedir. Ama rahat mutfağında Fransız kızartması bir fikstür yapmak için fast-food zincirleri kredi olabilir.

Tabii ki, patates kızartması kalori ve yağ oldukça yüksek doğası gereği vardır. Hepimiz sonra, derin yağda kızartılmış patates dilimlerinin bahsediyoruz. Ama fast-food patates harika dünyasında, sen onları satın yere bağlı Fransız kızartması, bir porsiyon bulacaksınız ne kadar kalori, yağ ve “kötü yağlar” büyük bir fark (doymuş ve trans) var.

Besinsel konuşma, kim en iyi ve en kötü Fransız kızartması yapar? öğrenmek için, biz kalori, yağ gram, “kötü yağ” gram yağ kalori yüzdesi ve sodyum düzeyleri karşılaştırıldı “normal”, “küçük” ya da 14 büyük fast-food zincirleri Fransız kızartması hizmet. Bu kızartması porsiyon boyutları 125 gram 75 gram arasında değişmektedir, bu nedenle bu da nerede boyut konularda bir durumdur.

biz baktı 14 fast-food zincirleri vardı

Kalori En Düşük

Fat en düşük

Yağ itibaren Kalori en düşük yüzdesi

“Kötü yağlar” (doymuş ve trans yağlar) En Düşük

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Tavuk, Çikolata, Salatalar, Tatlılar, Çorba