Fonlu otoimmün hastalıklar araştırma programları

Hızlandırıcı İlaç Ortaklığı Romatoid Artrit ve Lupus Ağı

Otoimmünite Mükemmellik Merkezleri (ACE)

Bu hastalık, otoimmün hastalıklar ile ilgili temel, klinik öncesi ve klinik araştırmaları desteklemektedir. Temel araştırma, daha sonra klinik öncesi ve klinik araştırmalarda değerlendirilen yeni deneysel tanı, önleme ve tedavi yöntemlerini bildirmeye yardımcı olur.

Hızlandırıcı İlaç Ortaklığı (AMP), ilaçlar arasında kamu-özel bir işbirliği, ilaç firmaları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardır.

Otoimmun Hastalıkların Önlenmesi için Kooperatif Çalışma Grubu (CSGADP)

Çalışmanın amacı, hastalık patogenezinde rol oynayan genleri, proteinleri ve hücre sinyal yollarını belirlemek ve yeni terapilere yanıt vermek ve yeni tedaviler için doku spesifik hedefleri tanımlamaktır. Ağ araştırmacıları, ortaya çıkan tek hücreli teknolojileri, büyük veri araçlarını ve romatoid artrit (RA) hastalarına veya lupus hastalarına rıza gösterme konusunda paha biçilemez örnekler kullanıyorlar.

İmmün Tolerans Ağı (ITN)

AMP Ağı, theparlement, Ulusal Kulak Burun Bozukluğu, Kulak Burun Boğaz ve Cilt Hastalıkları Enstitüsü tarafından ilaç firmaları Abbvie, Bristol-Myers Squibb, Pfizer, Sanofi ve Takeda’nın ek desteği ile Arthritis Foundation’ın desteğiyle birlikte finanse edilmektedir. , Amerika Lupus Vakfı, Lupus Araştırma Enstitüsü / Lupus Araştırma İttifakı ve Romatoloji Araştırma Vakfı. Vakıf, örgütsel destek sağlar. Bu ortaklığın sonuçları tıbbi araştırmacılara ve kamuya açık hale getirilecek.

AMP RA ve Lupus web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinin.

İmmün-Mediated Hastalıklar HLA Bölgesi Genetiği Konsorsiyumu

ACE’ler otoimmün hastalıklar ile ilgili ortak ve temel araştırmalar yapar. Klinisyenler ve temel araştırmacılar arasındaki yakın etkileşim, otoimmün hastalıklar için terapilerin keşfedilmesi, geliştirilmesi ve tercümesini klinikte laboratuardan hızlandırır. Mevcut tedavilerin ve yeni ilaçların etki mekanizması üzerine yapılan çalışmalar, yeni nesil terapötiklerin tasarımını yönlendiren önemli hücresel, doku ve organ süreçlerini belirleyecektir.

ACE’ler, sistemik lupus eritematozus, Sjögren sendromu, RA, multipl skleroz, ülseratif kolit, skleroderma, pemfigus ve tip 1 diyabetlere karşı müdahalelerin klinik çalışmaları yürütür. Birçok ağ çalışmaları, başarılı klinik sonuçların immünolojik temelini daha iyi anlamak için mekanik çalışmalar içerir. ACE’ler ayrıca, ACE web sitesinde yayınlanan araştırma gündeminde tanımlanan, otoimmünite hakkında temel sorulara cevap vermeyi amaçlamaktadır.

Klinik Adacık Transplantasyonu Konsorsiyumu (CITC)

ACE web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinin.

CSGADP, küresel immünsupresyon dışındaki yöntemlerle hastalığın erken dönemlerinde otoimmün hastalıkların gelişimini durdurmaya odaklanan araştırmacıların ortak bir ağıdır.

CSGADP’nin misyonu, otoimmün hastalığın önlenmesi ve düzenlenmesi ile ilgili bilginin önemli ölçüde ilerlediğini bilimsel keşfe yönlendirmektir. Bu görevin peşinde koşarken ortaya çıkan özel hedefler şunlardır:

Temel projelerine ek olarak, CSGADP, hem pilotluk / fizibilite etütlerini hem de ortaya çıkan fırsatları kullanan ve çıkarların üst üste binen ve yeni teknolojileri kullanan yenilikçi ortak projeleri desteklemektedir.

CSGADP, Tip 1 Diyabet için Özel Yasal Fon Programı ve Uluslararası Juvenil Diyabet Araştırma Vakfı aracılığıyla Ulusal Diyabet ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Enstitüsü (NIDDK) tarafından finanse edilmektedir.

 CSGADP hakkında.

ITN, otoimmün hastalıklar için yeni, toleransa neden olan tedavilerin klinik değerlendirmesi için ABD, Kanada, Avrupa ve Avustralya’daki araştırmacılardan oluşan uluslararası bir konsorsiyumdur; Astım ve alerjik hastalıklar; Ve nakledilen organların, dokuların ve hücrelerin reddedilmesi. Bu tedavilerin amacı, zararlı bağışıklık yanıtlarını ve aşı reddini ortadan kaldırmak için bağışıklık sistemini “yeniden eğitmek” ve bulaşıcı ajanlara karşı koruyucu bağışıklık kazandırmaktır. ITN, entegre mekanistik çalışmalar yürütmek ve insanlarda indüksiyon, bakım ve insana tolerans kaybını ölçmek için belirteçleri ve tahlilleri geliştirmek ve değerlendirmek için son teknoloji ürünü temel laboratuvar tesislerini kurmuştur.

ITN, NIDDK ve Uluslararası Juvenil Diyabet Araştırma Vakfı tarafından desteklenmektedir.

İmmün Tolerans Ağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu programın amacı, insan lökosit antijeni (HLA) gen bölgesi ve katil immünoglobulin benzeri reseptör (KIR) gen ailesinin bağışıklık aracılı hastalıklarla nasıl ilişkili olduğunu anlamaktır.

HLA ve KIR genleri kişiden kişiye ve etnik gruplar arasında büyük farklılıklar göstermektedir. Araştırmacılar, bazı HLA genlerinin varlığı veya yokluğu ile bir kişinin multipl skleroz ve romatizmal artrit gibi bazı otoimmün hastalıklara yatkınlık arasındaki ilişkileri gözlemledi.

Konsorsiyumun amacı, HLA bölgesi ve KIR genlerinin hastalık duyarlılığı ve ilerlemesindeki rolüne odaklanan ortak araştırmayı desteklemektir.

Bu program Ulusal Nörolojik Bozukluklar ve İnme Enstitüsü tarafından ortaklaşa desteklenmektedir.

Bu konsorsiyumun amacı, tip 1 diyabet tedavisi için pankreasta insülin üreten hücrelerin pankreatik adacıklarının imalatı ve transplantasyonunu incelemektir. CITC, pankreas adacık transplantasyonunda klinik araştırmalar yürüten Birleşik Devletler, Kanada ve İskandinav ülkelerindeki klinik merkezlerden oluşan bir ağıdır.

Bu program, NIDDK ile ortak sponsorluk yapıyor ve Tip 1 Diyabet Araştırmaları İçin Özel Yasal Mali Yardım Programı tarafından finanse edilmektedir.

CITC web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinin.

CIBMTR veritabanı, hematopoietik (kan ve kemik iliği) hücre nakli (HCT) prosedürlerinin sonuçlarına ilişkin verileri içerir. Şu anda, veri tabanı, 500 ABD nakil merkezinden gelen 325,000’den fazla HCT alıcı hakkında bilgi içermektedir. CIBMTR, 15 etkin bilimsel / araştırma çalışma komitesi vasıtasıyla, fahiş kurumlar, meslek grupları, uluslararası ortaklar ve hasta organizasyonları ile işbirliği yapmaktadır. Bu işbirliği, araştırmacıların, hekimin ve hastaların uluslararası bir topluluğunun yüksek kalitede verilerin HCT’nin anlaşılmasını ve başarısını artırmasını sağlamaktadır.

CIBMTR veritabanı Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü ve Ulusal Kanser Enstitüsü tarafından ortaklaşa finanse edilmektedir.

CIBMTR web sitesini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinin.

Uluslararası Kan ve İlik Nakli Araştırma Merkezi (CIBMTR) Veritabanı