Gebelik sırasında egzersiz – Konu genel bakış

Egzersiz doğum öncesi bakım alıyorsanız, sağlıklı hamile kadınlar için iyidir. En az 2 ½ saat ılımlı egzersiz haftada yapmaya çalışın. Bunu yapmak için, 1, 2 bir yolu, 30 dakika bir gün, en az 5 gün, bir hafta, aktif olmaktır. Bu sizin gün ve hafta boyunca 10 dakika veya daha fazla bloklar halinde aktif olmak iyidir.

Ilımlı egzersiz / aktivite en hamile kadınlar için güvenli. Ama bu bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuzla konuşun her zaman iyi bir fikirdir.

Gebeliğin erken dönemlerinde, bazı kadınlar (koşma, aerobik, bisiklet, paten kayma, kayak, ağırlık kaldırma, ya da diğer fiziksel yorucu faaliyetleri dahil) kendi gebelik öncesi egzersiz rutinleri devam edebilirsiniz. Diğer kadınlar gerekli gebeliğin ilk haftalarında kolay almak ancak sabah bulantıları veya aşırı yorgunluk azalır sonra her zamanki egzersiz dönebilirsiniz bulabilirsiniz.

Hamile iken, vücudunuzun dinle.

Eğer yorgun olduğunuzda, sakin ol, ama tamamen inaktif hale gelmez. Yürüyüş gibi aerobik egzersiz, hafif ve orta derecede, ruh halinizi yardımcı olur ve enerji yukarı tutar; Eğer düzenli yorucu egzersiz gibi, yavaş yavaş yavaşlatmak ya da hamilelik ilerledikçe rutin değiştirmek için vücudunuzun sinyallerine dikkat edin; Vücudunuzun gebelik değişir gibi denge kapalı hissedebilirsiniz unutmayın. Eğer dengenizi kaybedebilirsiniz ki herhangi bir egzersiz yapmak Yani ekstra dikkatli olun.

küçük bir aperatif yiyin veya egzersiz 30 dakika önce için suyu 15 içilir. aç karnına egzersiz yapmayın. Eğer yemedim, vücudunuzun karaciğer kana ketonlar veya ketoasitler olarak bilinen maddelerin serbest bırakmak için neden glikoz düşük çalıştırabilirsiniz. Ketonlar bir fetus için zararlı.

dengeli beslenmeye devam edin. egzersiz yapmayın Hamile kadınlar günde ek 150 ila 300 kalori gerektirir. Eğer hamilelik sırasında egzersiz, kalori alımını arttırmak.