göz damlaları: kullanım bir okyanus

göz damlası glokom geciktirebilir veya önlemek için çalışan, ya da kuru veya tahriş olmuş gözler yardım “, tembel göz” tedavi olsun onlar her zamankinden daha fazla kullanılmasını alıyoruz, nemli kalır. İşte bugünün göz damlası hakkında yeni budur.

Göz genellikle taban madde olarak serum fizyolojik içerirler düşüşler. amaçlanan kullanıma bağlı olarak, aynı zamanda, göz yaşı yerine (yapay gözyaşı), anti-kızarıklık ve diğer maddelerin yanı sıra ilaç yağlama içerebilir.

Göz damlaları yaygın kullanılan

Katarakt cerrahisi (suni lens ile lens temizleme ve değiştirme). Ameliyattan önce, göz damlası, enfeksiyonu önlemek öğrenci büyütmek ve göz bölgesini uyuşturmak için kullanılır. Ameliyattan sonra, göz damlası enfeksiyon riskini azaltmak ve iyileşme yardımcı olabilir.

Göz kapaklarının açık astar ve gözün beyaz yüzey membranı – konjunktivit (morartý) bir enfeksiyon veya konjonktiva tahriş olmasıdır. Nedenleri bakteriyel veya viral enfeksiyon, çevresel tahriş edici ve alerji içerir. Aynı zamanda, ya da kontamine hale gelmiştir damla göz damlası alerji veya toksisite neden olabilir.

Belirtileri kaşıntı, yanma, kızarıklık ve şişme sayılabilir. Tedavi, antibiyotik ya da anti-inflamatuar göz damlası kullanan veya göz tahriş edici kaldırma içerebilir.

Kontakt lens göz yüzeyi yağlama rewettingand. Kontakt lens giyerek gözlerin bazen kuru düşünüyorsanız, göz, özellikle kişiler ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır damla seçin. Diğer damla kişilerinizi rengini bozabilir veya geçici olarak uyum değiştirebilir.

Kornea enfeksiyonu (keratit). Neden olan bir virüs, bakteri ya da parazit bağlı olabilir. Bakteriyel veya paraziter enfeksiyon kontakt lens en ağır komplikasyonudur ve çok daha yaygın genişletilmiş aşınma lensler var. Ayrıca kontakt lensler lensler, çözümler ve reçete vakaları ve yüzme yerine değil, kötü objektif hijyen ile ilişkilidir. Küçük enfeksiyonlar antibakteriyel göz damlası ile muamele edilebilir. Daha şiddetli enfeksiyonlar cerrahi de dahil olmak üzere, antibiyotik damla ya da daha kapsamlı tedaviler, güçlendirilmiş gerektirebilir. Eğer gözlerin enfekte şüpheleniyorsanız hemen kontakt lensleri çıkarın ve acil tedavi ararlar.

(Genellikle bir göz bankasından net bir biriyle hastalıklı veya yaralı kornea yerine,) Kornea nakli ameliyatı. Ameliyattan sonra, göz damlası iyileşmeye yardımcı ve donör doku reddini önlemek için gereklidir.