Herni kafes: kasık fıtığına yardımcı olabilir mi?

Bir kasık fıtısı, bağırsağın bir parçası gibi dokuların karın kaslarındaki zayıf bir noktadan veya göz yaşından çıktığı zaman oluşur. Ortaya çıkan çıkıntı, özellikle öksürdüğünüzde, eğileceksiniz veya ağır bir nesneyi kaldırdığınızda ağrılı olabilir. Kasık fıtıkları erkeklerde daha sık görülür.

Hernia kafası, çıkıntılı dokuyu yerinde tutmak ve rahatsızlığı hafifletmek için tasarlanmış erkekler için destekleyici bir iç çamaşırdır. Bir kasık fıtığı varsa, fıtık kafes geçici olarak daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir, ancak fıtıkları tedavi etmez.

Bir kafes kullanmak, fıtığı kötüleştirebileceğinden kafes kullanmak istiyorsanız doktorunuzla konuşun. Eğer geçici olsa da, geçici olarak kullanılmalıdır.

Fıtıyı onarmak için cerrahiye genellikle ihtiyaç duyulmaktadır. Tedavi edilmediğinde, fıtık artabilir ve ciddi, hatta hayatı tehdit eden komplikasyonlar ortaya çıkabilir.

Fıtısınız kükse ve rahatsız etmiyorsanız, doktorunuz dikkatli bir şekilde beklemenizi isteyebilir. Fıtık rahatsızlığa neden oluyorsa, fıtıklı kafese güvenmeyin. Tedavi seçeneklerini tartışmak için doktorunuza danışın.

Doktorunu ziyaret et