ilaç alerjileri: bir doktordan ne bekleyebileceğinizi

Alerjiler Eğilimler

Bir ilaç alerjisi teşhis ederken Doktorlar dikkatli. ilaçlara alerjik reaksiyonlar daha sık ilaç yan etkileri farklıdır ve bazı diğer koşulları taklit edebilir.

Ah, sonbahar. mükemmel bir zaman uzun mahallede yürüyüşler, tepelerde zamları ve sonbahar bahçe dışında almak için; Eğer mevsimsel alerji sorunları ile dünyanın 36 milyon birçok insanın birisin ama eğer bu “ah” hızlı “ah-choo” haline gelebilir. burun akıntısı, gözlerde kaşıntı ve tıkanıklık – tüm tipik sonbahar alerji belirtileri – sizi yavaşlatır ve mutsuz yapar; alerji tedavisinde son zamanlarda hiçbir dramatik gelişmeler yaşansa da, uzmanlar alerji eğilimli iseniz, çok sayıda alabilir ki …

; Fiziksel exa; Doktorunuz sizi dikkatle kontrol edecek – özellikle cildinizi – Bir kızarıklık veya kurdeşen olup olmadığını görmek için.

Bazı sorular: Doktorunuz kullanmakta olduğunuz ilaçlar, belirtiler ve sağlık hakkında ayrıntılı bilgi isteyecektir.

Bloo; test: Eğer ciddi bir cilt reaksiyonu olduysa, doktorunuz organları çalışıyor ve bir alerjik reaksiyon başka işaretler olup olmadığını görmek için nasıl kontrol etmek için bu isteyebilir.

Diğer testler: Senin durumunda bağlı olarak, doktorunuz bir akciğer grafisi gibi bazı başka şeyler görmek gerekebilir.

Tedavi: senin belirtiler şiddetli ise, doktorunuz size reaksiyonu kontrol için ilaç verecektir.

Sınavdan sonra, doktorunuz önerebilir

uyuşturucu geçiş: Doktorunuz size bir ilaca alerjiniz düşünüyorsa, o bu ilacı kullanarak durdurmak zorunda kalacak ve farklı bir geçiş sen edebilir.

Alerji testin; Eğer gerçekten alerjisi varsa herhangi bir şüphe varsa, o daha fazla testleri isteyebilir. Testler tüm ilaçlar için işe yaramaz olduğunu unutmayın.

reaksiyon azaltmak için çalışıyor: uyuşturucu geçiş bir seçenek değilse – ve sizin sağlığınız için bir ilacı tutmalısınız – Doktorunuz duyarsızlaştırma denilen bir şey önerebilir.

Sen ilaç küçük bir doz alacağı ve daha sonra yavaş yavaş artırılmalıdır olacaktır. Yavaş artış ilaca vücudunuzun daha alışması ve bir alerjik reaksiyon riskini düşürebilir. Bu hastane veya doktorun muayenehanesinde yapılır.

Duyarsızlaştırma bir tedavi değildir. Bu sadece geçici. Bu herkes için çalışmaz ve riskleri vardır. Ama size ihtiyacınız olan bir ilaç almaya devam etmek için tek yoldur.

Eğer bir alerji varsa, doktorunuz kendinizi korumak için nasıl size bildirecektir. Bazı iyi ilk adımlar şunlardır