ilaç suistimali ve bağımlılığı-belirtiler

ilaç kullanımı, istismarı, ve bağımlılık oluştuğunda, fiziksel semptomlar daha da davranış değişiklikleri olması daha muhtemeldir.

Bu işaretler her zaman bir kişinin uyuşturucu kullandığını anlamına gelmez. davranış, iş veya okul stres olabilir, ya da depresyon belirtisi ya da başka bir tıbbi sorun olabilir. Ancak bu gibi davranış değişiklikleri uyuşturucu kötüye kişilerde sık görülür.

Eğer ya da sevilen bir uyuşturucu sorunu olabileceğini düşünüyorsanız, uyuşturucu kullanımını kontrol etmek için bu kısa sınav kullanmak

yaşlılık belirtileri benzer olabilir çünkü yaşlı erişkinlerde uyuşturucu bağımlılığı, fark edilmeyebilir. Yaşlı yetişkinler genellikle bağımlılığa yol açabilir gibi uyku ilaçları ve ağrı kesiciler gibi daha ilaçlar, almak.

Eğer bir ilaç bağlıdır ve bunu kullanarak durdurmak zaman, çekilme olarak bilinen fiziksel belirtiler olabilir. Bu belirtiler her ilaç için farklıdır. Bunlar, midenizde hasta duygu kusma, karın ağrısı, terleme, sinirlilik sahip ve sallayarak ve nöbet içerebilir.

uyku ya da yeme alışkanlıklarında değişiklikler, giyinme ve tımar veya seks az ilgi daha az dikkat; kötüleşiyor, ya da gelecekte hakkında bakmakta değil ruh hali, bir ruh hali ya da tutum yukarı ve aşağı; diğerleri, ya da başkalarına kötü muamele yönünde öfke; Sinsi davranış, yalan, ya da çalmak; Fakir aile ilişkileri, ya da ilişkiler gittikçe kötüleşiyor ki; İşte veya okulda, ya da yasa ile sorunlara yeni sorunlar; Değil eski arkadaşları ve faaliyetleri ile ayak uydurarak ve yeni arkadaşlar bulmak ve onları karşılamak için eski arkadaşlar istemeyen.

Kırmızı gözler, boğaz ağrısı ve kuru öksürük; kol veya vücudun diğer alan üzerinde iğne izleri; Küçük, gözlerde öğrencilere “kesin olarak”; yeme gibi bir duygu çalışırken, ya da olmamak kaydıyla kilo kaybetmek; uyku ne kadar iyi değişiklikler; (Halüsinasyonlar) var olmayan şeyleri görmek.