kafa travması demans

Bir kafa travması sonrası Demans önemli bir halk sağlığı sorunudur.

Kafa travmalı kişilerde demans doğa kafa travması önce türü ve kafa yaralanması ve kişinin özelliklerine yere göre büyük ölçüde değişir.

Bir kafa travması takip demans diğer demans türlerinden farklıdır. Alzheimer hastalığı gibi bunama Birçok tür, zamanla giderek kötüleşir. kafa travması Demans genellikle zamanla daha kötü almaz. Hatta zamanla biraz artırabilir. iyileşme genellikle yavaş ve kademeli ve aylar hatta yıllar alır.

Aşağıdaki sivillerin de kafa travması en sık nedenleri

alkol ya da diğer maddelerin kullanımı bu yaralanmaların yarısı bir faktördür.

Bazı gruplar diğerleri kafa travması sürdürmek daha muhtemeldir

Amerika Birleşik Devletleri’nde, kabaca 2 kişi 1.000 başına her yıl kafa travması çeşit var. Birçok tıbbi bakım peşinde değiliz; 400,000 ila 500,000 kişi ABD’deki kafa travması nedeniyle her yıl hastaneye; Genç insanlar yaşlı insanlar daha kafa yaralanması olması daha muhtemeldir. Kafa travması 50 yaşından genç kişilerde enfeksiyon ve alkolizm sonra demans üçüncü en sık nedeni, olduğu; Kafa travması ile Yaşlı insanlar bunama gibi komplikasyonlar daha olasıdır. Çocuklar daha ciddi komplikasyonlara olması muhtemeldir; Erkekler, özellikle genç erkekler, kadınlar bir kafa travması var daha muhtemeldir.

Kafa travması demans ile ilişkili semptomlar düşünme ve etkileyen olanları içerir konsantrasyon, hafıza, iletişim, kişilik, diğerleri ruh hali ve davranışları ile etkileşimleri; Bireyler yaralı baş, darbe kuvveti, yol açtığı zararlardan ve yaralanma öncesi kişinin kişiliğinin bir parçası bağlı bu belirtilerin farklı kombinasyonları yaşarsınız. diğerleri daha yavaş gelişebilir Bazı belirtiler, hızla görünür. Çoğu durumda, semptomlar en az yaralanma sonrası ilk bir ay içinde görünmeye başladı.

, Teşhis tedavi ve tıkınırcasına yeme bozukluğu yaşayan yeni bir e-posta serisi s