Kalp yetmezliği için digoksin

Digoksin genellikle bir hap olarak günde bir kez alınır, ancak hastanede ise aynı zamanda bir damar içine enjekte edilebilir.

Genellikle tıp yararları küçük herhangi bir yan etkileri daha önemlidir; Bir süre sonra ilacı yan etkileri uzağa gidebilir; Yan etkileri hala sizi rahatsız ve ilacı tutmalı eğer merak ediyorsanız, doktorunuzu arayın. O ya da o da dozunu düşürmek veya ilaç değiştirmek mümkün olabilir. aniden doktorunuz size söyler sürece ilacı çıkmak etmeyin.

Digoksin yavaşlatır ve her atışta daha fazla kan pompalamak için kalbin sağlayan kalp kasılmalarını güçlendirir.

Digoksin onlar standart tedavi (anjiotensin dönüştürücü enzim [ACE] inhibitörleri, beta-bloker ve diüretik) alırken sol ventrikül sistolik fonksiyon bozukluğuna bağlı kalp yetmezliği belirtileri olan insanlar için kullanılır.

Doktorlar da atriyal fibrilasyon, üst kalp boşluklarının (kulakçık) başlar, düzensiz, düzensiz kalp ritmini tedavi etmek için digoksin kullanın.

Digoksin semptomları ve ilişkili hastaneye yatışı azaltmak, ancak kalp yetmezliği ölüm olasılığını azaltmak için kanıtlanmamıştır yardımcı olabilir. 1

Tüm ilaçlar yan etkileri vardır. Ama pek çok insan yan etkileri hissetmiyorum, ya da onlarla başa edebiliyoruz. Çektiğiniz her bir ilacın yan etkileri hakkında eczacınıza danışın. Yan etkileri de ilaç ile birlikte gelen bilgilere listelenmiştir.

İşte düşünmek gereken bazı önemli noktalar vardır

hemen varsa doktor ya da diğer acil servisleri Çağrı

Eğer varsa doktorunuzu arayın

Eğer kanda fazla digoksin varsa digoksin (diğer adıyla digoksin zehirlenmesi) ve aşırı doz olabilir.

Bir doz aşımı belirtileri varsa hemen doktorunuzu arayın

yan etkileri tam listesi için İlaç Başvurusu. (İlaç Referans tüm sistemlerde mevcut değildir.)

Eğer alıyor ilaçlar, vitaminler, ve takviyeleri tüm doktorunuza söyleyiniz. Eğer çok fazla digoksin var ki diğer ilaçlar kandaki digoksin miktarını değiştirebilirsiniz. Çok fazla digoksin da digoksin zehirlenmesi olarak da bilinen aşırı dozda ciddi semptomlara neden olur.

Tıp doktorunuz bir sağlık sorunu tedavi etmek vardır birçok araçlardan biridir. Doktorunuz sağlığınızı iyileştirmek ve gelecekteki sorunları önleyebilir anlaşılacağı gibi ilaç alarak. Eğer düzgün bir şekilde ilaç almak istemiyorsanız, risk altında sağlık (ve belki de hayatınızı) koyarak olabilir.

insanlar sıkıntı onların ilacı neden birçok nedeni vardır. Ancak çoğu durumda, yapabileceğiniz bir şey var. Öngörülen olarak İlaçlar alarak, etrafında ortak sorunları nasıl çalışılacağı ilişkin öneriler için.

Kalp yetmezliği için ilaç alarak ipuçları için bkz

Eğer hamile iseniz, meme -Besleme veya planlama doktorunuz size söylemeden herhangi bir ilaç kullanmayın, hamile. Bazı ilaçlar bebeğinize zarar verebilir. Bu reçete ve over-the-counter ilaçlar, vitaminler, otlar ve takviyeleri içerir. Ve bütün doktorlar hamile hamile meme -Besleme veya planlama olduğunu biliyorum emin olun.

Sen kan digoksin seviyesini kontrol etmek için düzenli kan testleri gerekebilir. Doktorunuz digoksin güvenli bir miktar alıyor emin olacaktır. Doktorunuz büyük olasılıkla testleri gerektiğinde size bildireceğiz. Eğer digoksin başladığınızda, başlangıçta ilaç seviyesini izlemek için sık sık kan testleri gerekebilir. Bu testler için biraz zaman digoksin edilmiştir sıkça sonra daha az yapılabilir.

Takip Bakımı tedavi ve güvenlik önemli bir parçasıdır. yapmak ve tüm randevulara gitmek ve sorun yaşıyorsanız doktorunuzu aramalısınız emin olun. Aynı zamanda test sonuçlarını bilmek ve almak ilaçların bir listesini tutmak iyi bir fikirdir.

Yeni ilaç bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ilacı anlamalarına yardımcı olmak.

Kronik kalp yetmezliği (2009) tedavisi için preparatlar. 53-56: Tıbbi Letter, 7 (83) Gönderen Tedavi Rehberi.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiyoloji, Electrophysiolog; Margaret Hetherington, HSH, BSC – Eczane

12 Mart 2014

Sorun nefes; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Kurdeşen.

İştah kaybı; bulantı, kusma, ya da ishal gibi sorunlar, mide; Görme kaybı; Karmaşa; kalp atışı Değişim (hızlı, yavaş veya düzensiz).