kistik fibroz: belirtileri, tanı ve tedavi

Kistik fibrozis vücudun mukus ve ter yapar biçimini değiştiren bir hastalıktır. Bu ne kadar iyi akciğerler, sindirim sistemini etkiler, ve diğer bazı vücut parçaları çalışır. Bu kusurlu gen neden oluyor.

Bir coronavirüs Burnunda, sinüslerin veya üst boğazda bir enfeksiyona neden ortak bir virüs türüdür. Çoğu coronavirüsler tehlikeli değildir; Bazıları türleri olsa da, ciddidir. Fazla 475 kişi, Orta ilk Ortadoğu’daki diğer ülkelerde daha sonra Suudi Arabistan’da 2012 yılında ortaya çıktı ve Doğu solunum sendromu (MERS), Afrika, Asya ve Avrupa’dan öldü. Nisan 2014 yılında, ilk Indiana MERS için hastaneye ve başka bir durumda Florida’da bildirildi. Her ikisi de vardı …

kistik fibroz bugün tanısı alan kişilerin çoğu yenidoğan tarama programları bebekler, sayesinde vardır. Daha kistik fibrozis çocuklarda% 75 daha Bazı durumlarda yaşına 2. bir teşhis, insanlar gençler ve yetişkinler oluncaya kadar onlar kistik fibrozis dışarı bulmuyorum. Doğdukları önce ebeveynler de kistik fibrozis için bebeklerini test edebilirsiniz.

Kistik fibroz hayatı tehdit edici olabilir ciddi bir hastalıktır. Ama herkes için farklı. Belirtileri bazı insanlar için hafif ve diğerleri için şiddetlidir. İyi haber kistik fibrozis olan insanların çoğu artık sürece 30 yıl önce olduğu gibi iki kez canlı olmasıdır. Bugün, bazı insanlar 40’lı, 50’li, ya da daha uzun içine yaşıyor.

Anahtar mümkün olduğunca erken tedavi elde etmektir. Şu anda, semptomları hafifletmek ve durumu yönetmenize yardımcı olmak için birçok yol vardır.