Koroner mikrovasküler hastalık nasıl tedavi edilir?

Ağrıyı gidermek, koroner mikrovaskular hastalığın (MVD) tedavisinde temel amaçlardan biridir. Tedaviler ayrıca, risk faktörlerini ve diğer belirtileri kontrol etmek için kullanılır. Tedavilere ilaçlar dahil olabilir;

Doktorunuzun önerdiği gibi tüm ilaçları düzenli olarak alın. Doktorunuz size söylemediği sürece ilacınızın miktarını değiştirmeyin veya bir dozu atlayın.

Koroner MVD tanısı konmuş ve aynı zamanda anemi varsa, o durum için tedaviden fayda görebilirsiniz. Anemi, hasarlı kan damarlarını onarmak için gerekli hücrelerin büyümesini yavaşlattığı düşünülmektedir.

Koroner MVD tanısı konmuş ve tedavi edilmişseniz, doktorunuzdan devam eden bir bakıma başlamalısınız. Koroner MVD için en iyi tedavileri bulmak için araştırma devam ediyor.

Topluluktan 100’den fazla üye, kadın ve kalp hastalığı konusundaki farkındalık yaratmak için MD, Bethesda’daki Klinik Merkez’de toplandı. Kalabalık, her yılın Şubat ayının ilk Cuma günü gerçekleşen Ulusal Aşınma Kırmızı Günü şerefine dev bir insan kalbi oluşturdu. Etkinlikte konuşmacı Dr. Francis Collins, yönetmen; Dr. Gary H. Gibbons, NHLBI direktörü, Dr. Ulusal Şeker Hastalıkları ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Direktörü Griffin Rodgers; Kadın Sağlığı Araştırma Dairesi Müdürü Janine Clayton ve Klinik Merkezi direktörü Dr. John Gallin. Kalp rahatsızlığı hakkında daha fazla bilgi için NHLBI web sitesini ziyaret edin. Bu videoyu Twitter’da paylaşırsanız lütfen #NationalWearRedDay’ı kullanın.