maruz bırakma terapisi – Konu genel bakış

Pozlama tedavisi bilişsel-davranışçı terapi türüdür. Bu belirli bir nesne, durum ya da üzücü bir düşünce ya da bellek ile karşı karşıya kaldıklarında hissediyorum fiziksel ya da duygusal sıkıntı azaltır. danışmanlık bu tür sırasında, travmatik bir deneyim yaşayın korkulan nesne ya da durumla karşı karşıya, ya da bir sıkıntı düşünce ile anlaşma olabilir. kontrollü bir ortamda ise ancak bunu.

Eğer ruh hali bozuklukları, depresyon ve bipolar bozukluk düşündüğümüz zaman muhtemelen akla gelen ilk. Bu sık rastlanan, ciddi hastalıklar ve sakatlık önde gelen nedenleridir olmasıdır. Depresyon ve bipolar bozukluk zor onun sonuna kadar yaşamak için yapım, duygusal sarsılan olabilir. Ne bilmiyor olabilir bu duygudurum bozukluklarının iki hafif versiyonları da bir otoyol alabilir ve tanı konulmamış gidebilirsiniz olmasıdır. Bu distimik bozukluk ve siklotimik bozukluk denir.

Pozlama tedavisi sırasında Faaliyetler korku, sıkıntı verici düşünce veya travmatik deneyim bağlı olarak değişebilir. Hipnoz ve sanal gerçeklik bazen kullanılır. Genellikle tedavinin bu tip sırasında, size teşvik edilmektedir

Ayrıca bu tür nefes alma egzersizleri gibi çeşitli rahatlama tekniklerini, nasıl kullanılacağı öğretilir. Onlar duygusal ve fiziksel sıkıntı ve korku ile başa yardımcı. Bu tekniklerin kullanılması, korkulan nesne, durum ya da üzücü bir düşünce ya da bellek ile karşı karşıya kalırlar zaman kontrol hissi tutmanıza yardımcı olur.

sıkıntı korkularınız, düşünce ya da duyguları hakkında konuşmak; Korku yüz düşünceleri ele ya da fiziksel ve duygusal sıkıntı ile başa çıkmak için yollarını öğrenin; korkunu, üzücü düşünceyi, ya da farklı bir şekilde sıkıntı fiziksel ve duygusal duyguları görüntüleyin.