omuz egzersiz yaralanmaları

Ağrı Yönetimi Eğilimler

Atlas olmayabilir, ama omuz hala ağırlığı çok taşırlar. onlar olmasaydı, size ön yürüyüş kapalı bir oyun kazanan home run, kürek kar Saha, hatta saçını tara mümkün olmaz.

Her gün ağırlık kaldırma veya her hafta sonu adım zaman, aşınma bir sürü koyun ve omuz kaslarının, tendonların ve eklemlere gözyaşı. Bu form veya teknik yanlış ise özellikle doğrudur. Tekrarlayan stres oyun alanı kapalı sizi ve ciddi ağrı bırakabilirsiniz gözyaşları ve diğer yaralanmalar yol açabilir.

Onları noktaya, ve onlar hakkında ne yapacağını nasıl – İşte en yaygın omuz yaralanmaları için bir rehber var.

Rotator Cuff Sakatlık

Nedir: Sizin rotator manşet omuz ekleminin topun etrafında oturur ve omuz hareket etmesine olanak sağlar dört kasların kümesidir.

Nasıl yaralı alabilirsiniz: başınızın üzerinde ellerini kaldırarak içeren Sports – beyzbol yunuslama serbest ya da kelebek inme yüzme, tenis hizmet ve ağırlık kaldırma gibi – çimdik kürek kemiği üst kısmı neden olabilir rotator manşet kasları. Bu omuz sıkışma denir.

spor tekrarlayan hareket de rotator manşet tendonları aşırı yüklenebilir. Bu tendonlar sonunda şişebilir ve iltihaplı olsun – tendinit denilen bir durum. Eğer ağrı göz ardı ve golf kulübü veya tenis raketi, sonunda gözyaşı eklem top kısmına rotator manşet kaslarını birbirine bağlayan tendonun sallanan devam edin.

hissedeceksiniz Ne: Ağrı rotator manşet yaralanması ana belirtisidir. Eğer kolunu yükseltmek yaparken ağrı artar, ve bir tıklama ya da patlama sesi duyabilirsiniz. Eğer hareket değilken Sonunda, omuz bile zarar verir. Bir rotator manşet yaralanması omuz hareketini sınırlamak ve gücünü azaltabilir.