opioid sisli duygu

Lisa B. Bernstein, M; 24 Ocak 2016 tarihinde

Eğer ağrı için opioid reçete olduysan bunları almaya başladığınızda, sizin gibi hissediyorum olmayabilir. Çoğu durumda, bu endişe için neden değil, ancak bir göz tutmak için bir şey.

Sorun odaklı kalmak: Eğer tuşları veya ilaç gibi şeyler misplace olabilir. Sen masa seti veya bir telefon görüşmesi iade gibi, sen kabul şey yapmak unutabilirler. Sen bellek, bir kafa travması olmuştur birisi yaptığı şekilde boşluklar olması olası değildir. Bu oluyor, doktorunuzla konuşun.

Uyuşukluk: Eğer sürücü veya ağır makine işletmek için bu tehlikeli hale getirir. Ayrıca insanları dinlemek ya da söyledim hatırlamak için zorlaştırır.

Bu sisli duygu: bir sert zaman açıkça düşünme olabilir. Baş dönmesi hissedebilirsiniz, ama bu çok daha az yaygındır.

Yavaş refleksler: Bu düşünmek ve başkalarını anlamak nasıl etkileyebilir. Bu yaşıyorsanız, bir araba ya da ağır makine çalıştırmayın.

Çoğu için, bu yan etkiler hızla go away. Bir hafta gibi uzun sürebilir ama Sen, birkaç gün içinde daha kendin gibi hissedebilirsiniz.

Eğer sorun yaşıyorsanız size opioid almaya başladığınızda

doktorunuzla konuşun. Eğer uykulu ya da sisli hissediyorum çünkü onları alarak bitmiyor, ve kendi dozunu değiştirmeyin.

diğer maddelerle opioidleri karışmaz. Bu alıyorsun uyku ilaçları ve alkol sakınmak. Sadece onlar daha büyük olasılıkla uykulu ve halsiz hissediyorum yapmak olacak, onlar nefes tehlikeli bir etkisi olabilir.

Eğer opioid götüreceğiz ne kadar düşünün. Doktorunuz bir yaralanma veya ameliyat sonrası opioid kısa vadeli reçete etmiştir? Eğer sadece bir veya iki hafta için ilacı olacak ve sisli veya uykulu yan etkiler birkaç gün şiddetli ise, doktorunuzu arayın. O daha az yan etkileri olan, farklı bir ilaç reçete edebilir.

KAYNAKLAR

Bill McCarberg, MD, başkan, Ağrı Tıp Akademisi.

Girişimsel Ağrı Hekimlerin Toplum: “Girişimsel Ağrı Doktorlar Aslında levha Derneği.”

Ağrı Tıp Akademisi: “Hastalar ve bakıcılar için Sekiz opioid güvenlik ilkeleri.”