Ortak şartlar için ev ilaçları

Öksürük, soğuk algınlığı ve baş ağrıları gibi yaygın sağlık şikayetleri, İngiltere’deki her beş doktor randevusunun birinden sorumludur.

Bunların birçoğu evde öz bakım, eczacınızdan veya reçetesiz eczanelerden eczanelerden veya süpermarketlerden gelen tavsiyelere bakarak daha hızlı ve daha etkili bir şekilde tedavi edilebilir.

Azalan rahatsızlıklar için doktor istişarelerinin% 75’ini oluşturan azalan sırada sıralanan en iyi 10 durum aşağıda belirtilmiştir.

Evde bu koşulların her biriyle uğraşmak için en etkili tedavileri öğrenin.

1. Sırt ağrısı

Doktorunuzu ne zaman ziyaret edeceğiniz de dahil olmak üzere, bir dizi sağlık sorunu hakkında yerel toplum eczacınızdan tavsiyeler alabileceğini unutmayın. Ve randevuya gerek yok.

Sırt ağrısı nedeniyle beş kişiden biri herhangi bir yılda doktorlarını ziyaret ediyor. Sırt ağrısı vakalarının çoğunda tezgah üstü ilaçlar, kişisel bakım yardımcıları ve teknikleri kullanılabilir.

Kendi kendine bakım ipuçları

Sırt ağrınız en azından iki haftalık özbakımdan sonra iyi değilse veya diğer belirtiler gelişirse sırt ağrınız kötüye gider veya daha fazla tavsiye, eczacınıza veya 111 numaralı çağrıya ihtiyacınız olur. Size ihtiyacınız olup olmadığını söyleyebilir Doktorunuza danışın.

Sırt ağrısı hakkında daha fazla bilgi.

Hafif egzama gibi durumları içeren dermatit, vücudunuz cildinizi tahriş eden veya alerjik reaksiyona neden olan bir madde ile temas ettiğinde gerçekleşir.

2. Dermatit

Kendi kendine bakım ipuçları

Bu öz bakım teknikleri kullanıldıktan sonra döküntü temizlenmezse, eczacınıza danışın veya doktorunuza danışın.

Dermatit ile mücadele hakkında daha fazla bilgi için dermatit ve egzama sayfalarımıza göz atın.

Mide yanması, hazımsızlık ve şişkinlik gibi sindirim sistemi şikayetleri çok yaygındır. Genellikle yaşam biçiminizde ve tezgah üstü tedavilerde basit değişikliklerle tedavi edilebilirler.

Kendi kendine bakım ipuçları

3. Mide yanması ve hazımsızlık

Hafif karın ağrısı genellikle iki ila dört gün sürer. Ağrı ya da şişkinlik devam ediyorsa, doktorunuza danışın.

Mide yanması, hazımsızlık ve sindirim sağlığı bölümümüzden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Çoğu vakada, engellenmiş bir burun, vücudun altta yatan enfeksiyonu savuşturduktan sonra, birkaç gün içinde tedavi edilmeyecektir. Soğuk algınlığı veya grip gibi bir virüsünüz varsa, doktorunuz size bir eczacının sağlayabileceğinden başka bir şey teklif edemez. Antibiyotikler yardımcı olmaz.

Kendi kendine bakım ipuçları

Belirtiler devam ederse, eczacınıza danışın veya doktorunuzu görün.

Burun tıkanıklığı tedavisi hakkında daha fazla bilgi için Sağlık A-Z’ye bakın.

Tabureleri geçirmede zorluk çekiyorsanız (diyet değiştirmeniz ilaç almadan kabızlığı hafifletmek için gerekli olan şey olabilir.

4. Burun tıkanıklığı

Kendi kendine bakım ipuçları

Tezgah üstü müshil maddeler belirtilerinizi hafifletmiyorsa, doktorunuza danışın.

Kabızlık tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir migren sizi gündelik hayatı sürdüremeyecek kadar güçlü olan başımıza tekrar eden bir baş ağrısıdır.

Kendi kendine bakım ipuçları

Migreniniz şiddetli ise, ancak daha güçlü migren odaklı ilaçlara ihtiyaç duyabilirsiniz; bu ilaçlar yalnızca doktorunuz tarafından reçeteyle satılmaktadır.

Migren tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öksürüklere genellikle soğuk algınlığı veya grip gibi virüsler neden olur. Bağışıklık sisteminiz virüsü dövdükten sonra genellikle tedavi olmadan giderirler. Antibiyotikler virüslerin neden olduğu öksürüklere yardımcı olmazlar.

5. Kabızlık

Kendi kendine bakım ipuçları

Viral bir enfeksiyondan üç hafta sonra öksürdüğünüz veya öksürüğünüz giderek daha da kötüye gittiğinde doktorunuza danışın.

6. Migrenler

Öksürükleri tedavi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Akne deride lekeler ve ağrılı darbelerden oluşur. Yüz üzerinde en belirgin olanı sırtında, omuzlarında ve kalçalarında da görülebilir.

Kendi kendine bakım ipuçları

Reçetesiz tıp tedavileri yardımcı olmazsa, tedaviler doktorunuzdan reçeteyle yapılabilir.

Akne tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinin.

7. Öksürükler

Akne

Çoğu hafif-orta derecedeki burkulmalar ve suşlar PRICE tekniğini kullanarak evde tedavi edilebilir.

Burkulmalar ve suşlar

Kendi kendine bakım ipuçları

10. Baş ağrısı

Burkulma veya gerginlikten kurtarma süresi, yaralanmanın ne derecede ciddi olduğuna bağlıdır. Eklem normalden farklı görünüyorsa, hareket etmesi zor veya imkansızsa ya da uyuşukluk veya karınkanlık hissediyorsanız hemen tıbbi yardım alın.

Burkulmalar ve suşların tedavisi hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Ayrıca Seçenekler Hakkında

Çoğu baş ağrısı ciddi değildir ve genellikle ilaçlar, gevşeme teknikleri ve yaşam tarzı değişiklikleri nedeniyle rahatlarlar.

Sağlık artırıcı ipuçları

Ne zaman doktorunla görüşmelisin

Kendi kendine bakım ipuçları

Çoğu baş ağrısı birkaç saat içinde temizlenecektir. Baş ağrısı daha da kötüye giderse veya sert boyun veya ışığa karşı hassasiyet gibi diğer belirtiler gelişirse doktorunuza başvurun veya 111 numarayı arayın.

Daha fazla bilgi için, baş ağrısı tetikleyicileri ve farklı baş ağrısı türleri hakkında bilgi edinin.

13/10 /

13/10 /

Daha fazla egzersiz yapma, sağlıklı yeme ve sigarayı bırakma gibi ipuçları da dahil olmak üzere sağlığınızı artırmanın 10 yolu

Bir doktor, evinde kolayca tedavi edilebilen küçük rahatsızlıklarla uğraşırken zamanının büyük kısmının nasıl alındığını anlatır.