Östrojen (oral yol, parenteral yol, topik uygulama yolu, transdermal yol) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı sadece doktorunuzun talimatına uyarak alın. Daha fazla almayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın veya kullanmayın. Östrojenlerden herhangi birini ağız yoluyla almış olan hastalar için yan etkilerin olasılığını azaltmak ve daha iyi çalışmasına izin vermek için her gün aynı saatte ilaç almayı deneyin.

Bu ilaç genellikle hasta bilgileri veya talimatlarla birlikte verilir. Ekteki talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Östrojenlerden herhangi birini ağızdan veya enjeksiyon yoluyla alan hastalar için

Transdermal (cilt yaması) kullanan hastalar için,

Topikal emülsiyon kullanan hastalar için (cilt losyonu)

Depolama

Evamist® transdermal sprey kullanıyorsanız

Bu sınıftaki doz ilaçları farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilaçların ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün. Doz dozlarını ikiye katlama.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

Bir yama giymeyi ya da değiştirmeyi unutursanız elinizden geldiğince çabucak koyun. Bir sonraki yamanızı koymanın zamanı gelmişse, o zamana kadar yeni bir yama uygulamak için bekleyin ve kaçırdığınız yamayı atlayın. Unuttuğunuz bir dozu telafi etmek için ekstra yamalar uygulamayın.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.