Östrojen (vajinal yol) kullanmadan önce

Alerjiler

Pediyatrik

Bu grupta veya diğer ilaçlarda ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar boyaları, koruyucuları veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa ayrıca sağlık profesyonelinize de söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Östrojen vajinal krem ​​çocuklarda endike değildir. Çalışmalar henüz yapılmadı.

65 yaşın üzerindeki yaşlı kadınlar, özellikle inme, invaziv meme kanseri ve hafıza sorunları sırasında tedavi sırasında bazı yan etkiler riski taşıyor olabilir.

Estrojen, gebelik sırasında kullanılmamalıdır çünkü artık hormon replasmanı için alınmayan dietilstilbestrol (DES) adı verilen bir östrojen, insanlarda ve hayvanlarda ciddi doğum kusurlarına neden olmuştur.

Hemşirelik annelerinde bu ilacın kullanılması tavsiye edilmez. Östrojen anne sütüne geçer ve anne sütünün miktarını ve kalitesini düşürebilir. Östrojen ve emzirme dönemi kullanan annelerde dikkatli olunmalıdır.

Geriyatrik

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz (tezgah üstü [OTC]) ilaç kullanıyorsanız, sağlık uzmanınıza bildirin.

Gebelik

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Emzirme

Diğer tıbbi problemlerin varlığı, bu sınıftaki ilaçların kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

İlaç etkileşimleri

Diğer Etkileşimler

Diğer Tıbbi Sorunlar