Uzman tartışma: Ailen senin ebeveynlik tarzı etkiliyor?

En veliler gibiyseniz, en az bir veya iki kez bir ay, bir ses, kendi olmak görünmüyor ağzınızdan çıkan duyarsınız. – o olabilir – Ben sadece ses gibi – ailem!

“Çünkü ben öyle söylüyorum işte bu yüzden!” Çocukken, sen yalnız değilsin bilmenin rahatlığını alın, çocuklarınızı söylemek asla yemin edebilir. konuk ebeveynlik uzmanı Tanya Altmann, MD göre, bizim ebeveynlik uygulamalarının bir çok kendi çocukluk deneyimleri yoluyla bizi içine programlanır.

Ama bu konuda herhangi bir seçim yok anlamına gelmez. Bir yetişkin olarak, onlar haklı olduğunu fark ettik, çünkü bazı durumlarda, belki de anne ya da baba gibi konuşuyorsun. Diğer durumlarda, belki otomatik olarak gerçekten tekrarlamak istemiyorum onların uygulamalarını tekrar ediyorsun. Nasıl değiştirmek için çalışabilir?

Altmann Ailen o size bugün kim olur yardım yaptıklarının bir listesini yazarak önermektedir. sen ne geride bırakmak istiyorum onların ebeveynlik uygulamalarının yönlerini bir ebeveyn, ve kendiniz için devam etmek istiyorum kendi ebeveynlik tarzı hangi yönlerini düşünün. Ayrıca eşiniz ile ebeveynlik felsefesini ve uygulamalarını tartışmak emin olun, ve en azından, büyük ebeveynlik sorunlar ve konularda anlaşmaya ulaşmaya çalışın.

Banyo tim; Bedtim; Zevksiz iş; Diş fırçalama

Bir anne bir çocukken, o her zaman bir çocuk olmak nasıl bir şey olduğunu hatırlıyorum düşündüm yazıyor. Şimdi, o onun bunun olacağını düşündüm daha zor olduğunu anlar. O anne kendi çocuğu olarak, o durdurmak ve kendi kendine düşünmeye çalışır söylüyor “Ben hissediyorum, nasıl ben şu anda benim çocuğum olsaydı?”

Nasıl ebeveynlerin çocuk yetiştirme uygulamaları Üst kendi çocuklarını yolu etkilemiştir? Eğer ebeveyn kendi çocukları olarak ne benzerlikler görüyorsunuz? Eğer herhangi bir değişiklik yaptınız mı? toplum ile anlayış ve deneyimlerini paylaşmak.

Ebeveyn Topluluğunda bu tartışmaya katılın.

Tanya Altmann, MD, FAAP, Güney Kaliforniya’da pratik bir en çok satan yazar, çalışan bir anne ve bir UCLA eğitimli çocuk doktoru vardır.