yardım egzersiz veya diyet engel nedir?

Maureen Salamon tarafından

HealthDay Reporter

Salı, Nisan 12, 2016 (HealthDay Haber) – Dieters bazen egzersiz onları aç yapabilir endişe, ancak yeni bir araştırma egzersiz, tam tersi bir etkiye sahiptir iştah azalması gösterir – en azından geçici.

iki küçük çalışmalarda, gıda alımı geri kesmek olanlar olarak egzersiz yoluyla kalori aynı sayıda yanmış katılımcılara öğünde daha az neredeyse üçte birini yedi. Erkekler ve kadınlar da kalori açıkları kaynaklı egzersiz benzer açlık -hormone yanıtları göstermek gibiydi.

“Bazı araştırmacılar, kadınların iştahını, iştah hormonları ve gıda alımı erkeklerden daha egzersiz sonrasında artması olasılığının daha yüksek olduğunu iddia,” çalışmada yazar David Stensel, İngiltere’deki Loughborough Üniversitesi’nde egzersiz metabolizmasında bir öğretim görevlisi söyledi.

Bizim yeni bir çalışma, bu durum olmadığını göstermektedir – en azından tek bir gün boyunca, “diye ekledi.” Biz erkekler daha önce görmüştüm ama kadınlar aynı şekilde cevap olmadığını görmek için meraklı var.

Araştırma Sports & Egzersiz dergisinde Tıp ve Bilim Mart sayısında yayınlandı.

Bir çalışmada, Stensel ve ekibi 12 sağlıklı bir grup kadının dokuz saat boyunca egzersiz ve besin kısıtlaması yoluyla kontrol kalori için, hormonal, psikolojik ve davranışsal tepkileri analiz edildi.

kimin kalori açığı Katılımcılar araştırmaya göre, “açlık hormonu” ghrelin düzeylerinin yükseltilmesi ve peptid YY adlı bir açlık bastırıcı hormon düzeyi düşük sergilenen gıda alımını kısıtlayan kaynaklanmıştır.

Bir öğünde, bu kadınlar da kalori açıkları bir koşu bandı üzerinde çalışan tarafından oluşturulan katılımcılar için 660 kalori ile karşılaştırıldığında, 944 kalori ortalama yedi, araştırmacılar bulundu.

Diğer bir çalışmada, 10 erkek ve 10 kadın yedi saatlik deneme başlangıcında çalışan 60 dakika tamamladı. İştah algısı, iştah hormonları ve egzersiz sonrası gıda alımı cinsiyetler arasında farklılık görünmedi.

Stensel egzersiz iştah baskılayıcı etkisi kuvvetli egzersiz sırasında güçlü olduğunu vurguladı.

take-home mesaj egzersiz mutlaka çok yemek ya da daha fazla yemek yeme telafi yapmaz ki, “dedi.” Aç yapmak ve çok yemek neden olacaktır egzersiz yaygın bir algı vardır. Biz bu en azından kısa vadede, her zaman böyle olmadığını göstermiştir.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …