Yaşlılar için diş bakımı

Ağız Sağlığı Trendler

İlerleyen yaş gibi ağız ve diş sağlığı sorunları, bir dizi riski çok yaşlılar koyar

Emaye dişin ince dış kaplaması olduğunu. Bu zorlu kabuk insan vücudunda en zor dokudur. Emaye dişeti dışında görünür olduğunu dişin parçası olan taç kapsar; emaye saydam olduğundan, bunun üzerinden ışık görebilirsiniz. Ama diş, dentin, ana kısmı diş rengi sorumlu olan parçasıdır – olsun, beyaz kapalı, beyaz, gri, sarımsı veya; Bazen kahve, çay, kola, kırmızı şarap, meyve suları ve sigaralar üzerinde emaye leke …

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar

Karartılmış dişler. Neden bir ölçüde, dentin değişiklikler ile – diş minesini temelini kemik gibi doku – ve leke neden yiyecek ve içeceklerden tüketen bir ömür boyu ile. Ayrıca koyu sarı renkli dentin gösterisi ile sağlayan dış emaye tabakasının incelmesi nedeniyle; Kuru ağız; Ağız kanserinin baş ve boyun alanına radyasyon kullanımı tedavi yanı sıra, Sjögren sendromu gibi bazı hastalıklarda, ve ilaç yan etkileri bir sonucu olabilir indirgenmiş tükürük akışı kaynaklanır. Birçok ilaçlar ağız kuruluğu neden olabilir; tat azalmış duygusu. ilerleyen yaş tat duygusu bozar iken, hastalıklar, ilaçlar, ve protez de bu duyu kaybına katkıda bulunabilir; Kök çürüme. Bu çürüklere neden olan asitler diş kökü maruz kaynaklanır. dişeti dokusu dişten çekilir olarak diş kökleri açığa hale gelir. Kökler onları korumak ve diş taç kısmı daha çürümeye daha yatkındır herhangi mine yoktur; Dişeti hastalığı. plaklarının neden olduğu ve dişlerde sol gıda kötü yapılır, tütün ürünleri, yoksul oturan köprü ve protezler, kötü beslenme ve anemi, kanser ve diyabet gibi bazı hastalıkların, kullanımı, bu yaşlı yetişkinler için bir sorun genellikle; Diş kaybı; Dişeti hastalığı diş kaybının önde gelen nedenidir; Dengesiz çene kemiği. Bu diş neden ve sonra eksik dişlerin yerine değildir. Bu sürüklenme ve açık alana kaydırmaya dişlerin geri kalanı verir; Protez kaynaklı stomatit. protezler, kötü diş hijyeni, ya da Candida albicans bir protez altında yatan doku iltihabı olan bu durum, neden mantar oluşumunu hastaliga uygun; Pamukçuk. bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklar veya ilaçlar ağızda mantar Candida albicans üremesine tetikleyebilir.